Domaći nogometporaz u kopenhagenu

Hrvatska ispala s Eura nakon nevjerojatne drame: ‘vatreni‘ su se čudesno vratili i izborili produžetke, ali Španjolci su na kraju ipak bili prejaki

Piše A.J.
28. lipnja 2021. - 20:34

Hrvatska je izgubila od Španjolske 5:3 nakon produžetaka i tako ispala s Europskog prvenstva.

U dramatičnoj utakmici "vatreni" su se čudesno vratili golovima Oršića u 85. minuti i Pašalića u 2. minuti sudačke nadoknade, ali u produžecima se Španjolska pokazala ipak prejakom.

Španjolska je bolje ušla u utakmicu i uspostavila kontrolu, ali Hrvatska je bila ta koja je povela. U 20. minuti Pedri je vratio loptu svom vrataru s otprilike 40 metara, a Unai Simon je nije uspio primiti, već mu je ona preko noge ušla u gol.

"Vatreni" su se nakon vodstva probudili i stvorili nekoliko potencijalno opasnih situacija, ali u 38. minuti Španjolci su iskoristili situaciju u kojoj je Rebić izašao izvan terena kako bi popravio svoju opremu te je Sarabia pogodio za 1:1.

Španjolska je puno konkretnije ušla u drugi dio i stigla u vodstvo u 57. minuti, kada je Torres prošao po lijevoj strani i ubacio za Azpilicuetu koji je iz blizine pogodio glavom za 2:1. Hrvatska je pokušavala doći do izjednačenja, a najbliže tome je bio Joško Gvardiol u 67. minuti.

No, deset minuta kasnije Gvardiol se išao osvježiti nakon dosuđenog slobodnog udarca za Španjolsku i zbog toga nije bio gdje je trebao biti. Pau Torres je to primijetio i poslao loptu za svok prezimenjaka Ferrana koji je lagano prošao Gvardiola i zabio za 3:1.

Mislav Oršić je u 85. minuti vratio nadu "vatrenima" svojim pogotkom nakon asistencije Luke Modrića, a onda je Mario Pašalić u drugoj minuti sudačke nadoknade zabio glavom nakon ubačaja Oršića i odveo utakmicu u produžetke.

Tamo su "vatreni" bolje krenuli i imali jednu izglednu priliku koju je Kramariću obranio Simon, ali onda je Brekalo krivo procijenio let lotpe i omogućio Morati pogodak za 4:3, dok je tri minute kasnije Oyarzabal povećao na 5:3.

Španjolci sada u četvrtfinalu čekaju boljeg iz susreta Francuske i Švicarske.

Tijek susreta

120+2' Utakmica je završila. Španjolska je slavila sa 5:3 nakon produžetaka i izbacila Hrvatsku s Eura

120' Igrat će se još minuta sudačke nadoknade

120' Olmo je sada pogodio vratnicu, ostaje 5:3

114' Iz igre će Luka Modrić, a u igru Luka Ivanušec

112' Španjolci sada kontroliraju utakmicu i sve je izglednije da će oni biti ti koji će proći u četvrtfinale

106' Velika šansa za Hrvatsku. Pašalić je proigrao Budimira, ali njegov udarac prolazi pored gola

106' Počeo je drugi produžetak

105' Kraj prvog produžetka

103' Gol za Španjolce. Oyarzabal je zabio za 5:3 i čini se da će "vatrenima" trebati još jedno čudo

101' Izmjena kod Španjolaca, iz igre će Busquets, a u igru Rodri

100' Gol uza Španjolsku! Brekalo je krivo procijenio let lopte, ona je sjela Morati na nogu, a španjolski napadač ne griješi

97' Velika prilika na drugoj strani, ali Olmov šut blokira Ćaleta-Car

96' Oršić je sjajno prošao po lijevoj strani i poslao loptu u sredinu, Kramarić je pucao, ali Simon je nevjerojatno obranio

92' Oršić puca s ruba šesnaesterca, ali njegov udarac odlazi preko gola

91' Počeo je prvi produžetak

90+6' Utakmica je gotova. Igrat će se produžeci

90+2' GOOOOOOOOOL! Mario Pašalić zabija glavom za 3:3 nakon ubačaja Oršića

90' Igrat će se još šest minuta sudačke nadoknade

88' Izmjena kod Španjolaca. Iz igre će Ferran Torres, a u igru Oyarzabal

85' GOOOOOL! Modrić je prošao po desnoj strani i ubacio loptu u sredinu, nastala je gužva ispred Simonovog gola, a Orišićev udarac prešao je gol liniju te je Hrvatska smanjila na 2:3

83' Žuti karton za Ćaletu-Cara

79' Dvostruka izmjena i kod Hrvatske. Iz igre izlaze Kovačić i Vlašić, a u igru ulaze Budimir i Pašalić

78' Dvostruka izmjena u redovima Španjolske. Iz igre će Gaya i Koke, a u igru će Alba i Ruiz

77' Gol za Španjolsku. Gvardiol nije bio postavljen gdje je trebao, jer je potražio osvježenje. Španjolci su to primijetili i brzo izveli slobodan udarac, Ferran Torres je odnio loptu ispred Gvardiola i lagano je pospremio iza leđa Livakovića

74' Nova promjena kod "vatrenih". Na teren će Brekalo umjesto Juranovića, a Hrvatska će sada prijeći u sustav s tri stopera

73' Žuti karton za Brozovića zbog prigovora

71' Mijenja i Luis Enrique. Iz igre će strijelac prvog pogotka Pablo Sarabia, a u igru će Dani Olmo. Također izlazi i Garcia, a ulazi Pau Torres

67' Velika prilika za Gvardiola kojeg je Vlašić sjajno poslužio, ali Simon odlično brani

67' Izmjena u redovima Hrvatske. Iz igre će danas ponovno neuvjerljivi Rebić, a u igru će Mislav Oršić

66' Brozović je sada dao za Rebića na lijevoj strani, ali njegov udarac je loš i Simon ga lagano kroti

57' Gol za Španjolsku. Hrvatska je od početka drugog dijela imala problema s ubačajima s lijeve strane i to ju je koštalo. Torres je ubacio, a Azpilicueta iz blizine pogodio glavom za 2:1

52' Španjolska je odlučnije ušla u drugo poluvrijeme i hrvatska obrana ima problema

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Dalić je napravio jednu promjenu, umjesto Petkovića na terenu je Andrej Kramarić

45+1' Završilo je prvo poluvrijeme, rezultat je 1:1

45' Igrat će se još minuta sudačke nadoknade u prvom dijelu

45' Kovačić je dao sjajnu loptu Rebiću u prostor, ali Simon pravovremeno istrčava i rješava situaciju

44' Juranović je sada ubacio s desne strane, ali Rebić nije uspio stići do lopte

38' Gol za Španjolsku. Rebić je izašao iz igre da bi popravio opremu, a Španjolci su odmah stvorili šansu. Prvo je Livaković odlično obranio udarac Gaye, ali onda je Sarabia zakucao odbijenu loptu u mrežu

33' Tempo igre je sada malo pao. Španjolci ne uspijevaju zaprijetiti obrani Hrvatske, dok ni "vatreni" posljednjih minuta ne idu u brzu ofenzivnu tranziciju nakon osvojene lopte

26' Hrvatska je sada bolja momčad, djeluje agresivnije i konkretnije od Španjolaca, koji su očigledno još uvijek pod šokom

25' U prilici se sada našao Vlašić, ali protivnički branič ga je dobro zatvorio i njegov udarac pogađa samo vanjski dio mreže

20' GOOOOOL! Kakva pogreška španjolskog vratara Simona. Pedri mu je vratio loptu s 40 metara, a Simon propušta primiti loptu i ona se ušuljala u gol

20' Još jedna ogromna prilika za Španjolce, ali Moratin pokušaj glavom odsjeo je na Vidinoj ruci. VAR se nije oglasio

16' Stopostotna šansa za Španjolsku! Koke je dobio loptu u prostor i ostao oči u oči s Livakovićem, ali naš vratar to sjajno brani

13' Prilika za Španjolsku. Kombinirali su Španjolci po lijevoj strani, a Sarabijin udarac na kraju pogađa vanjsku stranu Livakovićeve mreže

11' Hrvatska se za sada disciplinirano brani i čeka svoju priliku iz kontre

6' Španjolci dominiraju na početku i kontroliraju posjed na polovici Hrvatske

2' Opasno je bilo sad pred hrvatskim golom. Gaya je dobio loptu u prostor, ali Livaković je to dobro osjetio i pravovremeno istrčao

1' Utakmica je počela

28. studeni 2022 22:52