Borilački sportovido 75 kilograma

Gabrijel Veočić osvojio naslov europskog prvaka u Poreču: ‘Ostvario sam svoj cilj‘

24. ožujka 2022. - 06:37

Hrvatski boksač Gabrijel Veočić osvojio je naslov europskog prvaka u kategoriji do 75 kilograma na EP do 22 godine koje se održava u Poreču.

Veočić je u finalu podijeljenom odlukom sudaca sa 4-1 svladao Bugarina Ramija Mahida Kiwana.

Naš je predstavnik stekao prednost u prve dvije runde, dok je treća pripala Bugarinu, no Veočićeva pobjeda nije dolazila u pitanje.

"Ostvario sam svoj cilj. Zadovoljan sam mečem, pri kraju sam malo popustio, ali cjelokupni meč je išao na moju stranu. Ovdje sam imao četiri borbe i četiri pobjede, nakon svjetskog prvenstva na kojemu sam bio peti ide mi sve bolje i nadam se medalji i na sljedećem europskom prvenstvu", izjavio je Veočić.

Osim zlata Veočića, Hrvatska je u Poreču osvojila i srebro te broncu. Srebrna je Nikoina Ćaćić u kategoriji do...

22. svibanj 2024 20:25