
U protekla tri dana na području Splitsko-dalmatinske županije, ukupno su sankcionirana 623 prometna prekršaja, iz prometa su isključena 104 vozača za koje je utvrđeno da su upravljali vozilom pod utjecajem alkohola ili su odbili obaviti preliminarno testiranje na prisutnost droga u organizmu. U prostorijama policije zbog alkoholiziranosti zadržano je 12 osoba.
Pijana vožnja u Splitu
Uhićeno je 10 osoba i u žurnom postupku odvedeno na sud. U petak, 18. travnja oko 12:24 sata na području Splita policijski službenici zaustavili su 40-godišnjeg vozača za kojeg su utvrdili da upravlja vozilom pod utjecajem alkohola. Izmjerena mu je koncentracija od 1,98 g/kg. Uhićen je i zadržan do otriježnjenja u policijskoj postaji, nakon čega je odveden na sud.
Sudu je predloženo da mu odredi zadržavanje jer je višestruki ponavljač prometnog prekršaja vožnje pod utjecajem alkohola i za taj prekršaj je do sada dva puta pravomoćno kažnjen, ali svoje ponašanje očito nije promijenio. Sudu je predloženo da mu izrekne kaznu zatvora u trajanju od 60 dana i zaštitnu mjeru zabrane upravljanja vozilom svih kategorija u trajanju od jedne godine. Sud mu je odredio zadržavanje u trajanju od 10 dana, nakon čega je predan u zatvor.
U Trilju vozaču izmjerena koncentracija alkohola od 1,96 g/kg
U ponedjeljak, 21. travnja u 00:30 sati policijski službenici Policijske postaje Sinj izdali su naredbu za zaustavljanje 39-godišnjaka koji nije postupio po naredbi i nastavio je vožnju, ali su ga policijski službenici uskoro zaustavili. Utvrđeno je da vozilom upravlja pod utjecajem alkohola u koncentraciji od 1,96 g/kg. Uhićen je i nakon otrježnjenja odveden na nadležni sud.
S obzirom na to da je u posljednje dvije godine prijavljivan zbog vožnje u alkoholiziranom stanju, predloženo je da mu se odredi zadržavanje, izrekne kazna zatvora u trajanju od 30 dana i zaštitna mjera zabrane upravljanja vozilom u trajanju od šest mjeseci. Sud ga je proglasio krivim, izrekao mu kaznu zatvora od 30 dana uvjetno na šest mjeseci, novčanu kaznu u iznosu od 390 eura i zaštitnu mjeru zabrane upravljanja vozilom B kategorije u trajanju od pet mjeseci, nakon čega je pušten na slobodu.
Trogiranin odveden na sud
U petak, 18. travnja oko 23:30 sati na području Trogira zaustavljen je 46-godišnjak za kojeg je utvrđeno da upravlja vozilom pod utjecajem alkohola. Izmjerena mu je koncentracija od 1,91 g/kg. Također, odbio je zahtjev policijskog službenika da obavi preliminarno testiranje na prisutnost droge u organizmu.
Uhićen je i zadržan do otrježnjenja, nakon čega je odveden na sud. Sudu je predloženo da mu odredi zadržavanje, izrekne kaznu zatvora u trajanju od 30 dana i zaštitnu mjeru zabrane upravljanja vozilom u trajanju od tri mjeseca. Sud ga je pustio na slobodu i predmet stavio u redovan postupak.
U Stobreču ponavljač prekršaja prošao kroz crveno
U subotu, 19. travnja na području Stobreča oko 16:00 sati policijski službenici Postaje prometne policije Split uočili su vozača koji je prošao vozilom dok je na semaforu za njegov smjer kretanja bilo upaljeno crveno svjetlo. Nakon zaustavljanja utvrdili su da 48-godišnji vozač upravlja vozilom pod utjecajem alkohola. Izmjerena mu je koncentracija od 1,47 g/kg. Obavljenom provjerom utvrđeno je da upravlja vozilom za vrijeme izrečene zaštitne mjere zabrane upravljanja.
Uhićen je i smješten u policijsku postaju do otrježnjenja, nakon čega je odveden na sud. Sudu je predloženo da mu odredi zadržavanje, posebno zato što je do sada evidentiran kao počinitelj prekršaja vožnje u alkoholiziranom stanju. Sudu je predloženo da mu izrekne kaznu zatvora u trajanju od 60 dana, novčanu kaznu i zaštitnu mjeru zabrane upravljanja vozilom u trajanju od dvije godine. Sud ga je pustio na slobodu, a predmet stavio u redovan postupak.
Komentari (0)
Komentiraj