NogometDUBROVAČKI VJESNIK NA FINALU KUPA

Hajduku kup, Poljud pjeva: Zbog jedne ljubavi! Na kraju sramotni čin Armade, koja je bengalkama zasula svečanu ložu i navijače ‘Bilih‘, uslijedio je odgovor

26. svibnja 2022. - 20:53

Nakon devet godina Hajduk je osvojio trofej. Poljud slavi pobjedu 3:1 protiv Rijeke u finalu hrvatskog kupa, te je podigao Rabuzinovo sunce po sedmi put.

Rijeka je povela u 13. minuti pogotkom Drmića, a u 24. minuti kreće Hajduk - Ferro 1:1 (Sahiti je odlično izveo korner, Melnjak odvukao pažnju obrani Rijeke, Ferro je odlično nadskočio Smolčića i zakucao loptu u mrežu), te do kraja dva puta Melnjak. Prvo u 36. minuti (Sahiti je izveo korner, Livaja je primio loptu na drugoj stativi, izvrtio obranu Riječana i poslao loptu na peterac gdje je Melnjak plasirao u mrežu), a zatim i u 56. minuti (Velkovski je kratko dodao do Selahija koji je pogriješio u povratu lopte, idealno je uposlio Melnjaka koji je mirno zabio pored nemoćnog Labrovića).

Kapetan Rijeke Smolčić je u 40. minuti povlačio za dres Livaju, a već je imao žuti karton, te je morao u svlačionicu...

U 89. minuti sramotne scene. Navijači Rijeke su počeli bengalkama, bocama, gađati svečanu ložu, te navijače splitskih 'Bilih'. Na trenutak je bila prekinuta utakmica. Na stadion je ušla interventna policija.

Nakon tri minute sudačke nadoknade zaključeno je finale.

Utrčali su potom navijači Hajduka u teren. Nažalost, opet su letjele bengalke, ne samo od Armade, već i prema njoj. Srećom, brzo se sve smirilo...

Pjevaju navijači Hajduka, ali je zbog tisuća navijača 'Bilih' na travnjaku kasnilo svečano proglašenje.