KošarkaPRVAKINJAMA DERBI 17. KOLA

Lider zaustavljen u Gospinom polju, Ragusa napravila veliki korak prema polufinalu doigravanja za prvaka!

24. veljače 2024. - 17:53

DERBI

Ragusa – Požega 70:67

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Suci: Dino Vukušić, Petar Pepur i Luka Prebisalić. Opunomoćenik: Samir Bajramović.

RAGUSA: Perić (10), Strilić (15), Miloglav (10), Milat, Hajdin (14), Todorić (16), Tokić, Šarotić, E. Majstorović (3), Fleischer (2). Trenerica: Cvetana Matić, pomoćnici: Petar Zlatoper i Alma Majstorović.

POŽEGA: Vlaisavljević, Lowery (19), Bašić, Kešeljević (12), Uzelman, Vučković, Zorić (9), Benić, Berger (3), Miletić (9), Podrug (14). Trener: Vladimir Englman.

Četvrtine: 28:16, 21:25, 13:13, 8:13

Ragusa je dobila Požegu, koja je uoči 17. kola i gostovanja u Gospinom polju bila lider Premijer lige s pobjedom više od aktualnih prvakinja, te Trešnjevke 2009., koja gostovanje kod Novog Zagreba igra u srijedu, 28. veljače.

Dubrovačka ekipa je tako uhvatila Požega, koja je na kraju ipak uspjela sačuvati kapital od šest koševa s koliko je bila bolja u prvom dijelu kod kuće (77:71), te ima prednost u slučaju da na kraju bude imala isti omjer pobjeda i poraza kao i ekipa trenerice Cvetane Matić.

U prvoj četvrtini, koja je završila 28:16, Ragusa je imala i 15 koševa razlike (26:11), početkom druge i 16 razlike (32:16), a nakon što je Požega bila na samo četiri koša zaostatka (39:43), 6:0 Raguse, koja je na odmor otišla sa plus 8 (49:41). U nastavku još jednom 16 koševa razlike (57:41), ali opet povratak Požege, koja je napravila seriju 8:0. I na kraju treće četvrtine je bilo plus 8 za domaćina (62:54).

U zadnjih deset minuta nije došla u pitanje pobjeda Raguse, koja je ispustila dobiti Požegu s više od šest koševa razlike.

Pet kola je do kraja ligaškog dijela. Pet ekipa se bori za četiri mjesta u doigravanju za prvaka. Ragusa je ostvarila veliku pobjedu i zbog toga je kraj derbija 17. kola dočekala uzdignutih ruku.

Premijer liga (Ž), 17. kolo: Ragusa - Požega

Tonči Vlašić/

TKO NEĆE VIDJETI DOIGRAVANJE ZA PRVAKA?

Požega (14 pobjeda/3 poraza) nakon gostovanja u Dubrovniku dočekuje Zadar Plus, gost je KAŽL-a, dočekuje Novi Zagreb, pa ide Brodu na Savi i na kraju je domaćin Šibeniku. Ragusa (14/3) do kraja gost Splita, FSV-a i Trešnjevke 2009., a dočekuje još Medveščak i Pulu.

Trešnjevka 2009. (13/3) je gost Novog Zagreba, a zatim Broda na Savi i Šibenika, a domaćin FSV-u, Puli i Ragusi. Medveščak (12/4) je gost FSV-a, Raguse i KAŽL-a, a dočekuje Pulu, Zadar Plus i Novi Zagreb, te KAŽL (12/4) je domaćin Brodu na Savi, Požegi i Medveščaku, a gost Šibenika, Splita i FSV-a.

28. travanj 2024 15:55