KošarkaKRENULO DOIGRAVANJE, KAKAV PREOKRET DUBROVAČKE EKIPE

Rasplamsala se Ragusa krajem druge četvrtine, te ugasila plamen usred Požege

27. travnja 2024. - 17:52

Prošle subote ništa joj nije polazilo od ruke kod Trešnjevke 2009., te je Ragusa izgubila startnu jedinicu, pala na treću poziciju, te ostala bez prednosti domaćeg terena i u polufinalu doigravanja za prvaka. Danas je bila gost Plamen Požege u prvoj utakmici bitke za prolaz u finale. Nakon prve četvrtine bilo je – ništa nova u odnosu na prethodu utakmicu. U drugoj četvrtini je gubila s 11 razlike (37:26), imala i u 17. minuti dvoznamenkasti zaostatak (29:39). Ali, ne smije se otpisati Ragusa, pa i kad je problema k‘o u priči, i kad nije kompletna (Lina Strlić je i dalje izvan igre).

Do kraja druge četvrtine Ragusa je prepolovila zaostatak (34:39), u drugoj serijom 9:0 povela s 43:41, vrlo brzo imala 10 koševa viška (54:44). Bilo je potom i 12 razlike (48:60), na kraju treće 7 (63:56). Iako je domaćin bio u dva navrata na 4 koša zaostatka (59:63, 60:64), ako je na kraju Jelena Ivezić šutirala tricu za izjedačenje, Ragusa nije dozvolila preokret, dobila je utakmicu sa 77:74, te u utrci – tko će prije do dvije pobjede – vodi 1:0, a druga je u njenom domu.

Iva Todorić bez koša protiv Trešnjevke 2009., šut 0/19, nikad prije se takvo što nije dogodilo u karijeri trofejne košarkašice. Danas onakva kakvu smo je naučili gledat godinama. Ostvarila je ‘double double‘, i ne samo ona već i kapetanica Carmen Miloglav. Todorić 20 koševa i 13 skokova, te 5 asistencija. Miloglav 14 koševa i 13 asistencija, te 2 skoka.

Zatim, Jennifer Fleischer 14 koševa i 6 skokova, Ella Majstorović 12 koševa i 5 skokova, Lea Hajdin 11 koševa, 6 skokova i 2 asistencije, Tea Perić 6 koševa i 2 skoka, te Andrea Milat skok.

Druga utakmica polufinala doigravanja za prvaka između Raguse i Plamen Požege, aktualnih prvakinja odnosno aktualnih pobjednica Kupa Ružice Meglaj Rimac, igra se u srijedu, 1. svibnja, u Gospinom polju.

07. svibanj 2024 11:05