SportPOJEDINAČNO PRVENSTVO HRVATSKE ZA KADETE I MLAĐE KADETE

Zadranka Veronika Šokota prvakinja Hrvatske u bacanju koplja!

Piše Ivica GJERGJA
27. lipnja 2018. - 23:56
azd

U Varaždinu je u organizaciji Ak „Sloboda“ održano pojedinačno prvenstvo Hrvatske za kadete i kadetkinje, te mlađe kadete i  kadetkinje. Na natjecanju koje je najmasovnije od svih državnih prvenstava, nastupilo je 505 atletičara iz 43 kluba, a među njima i 16 članova Atletskog športskog kluba Zadar. Mladi Zadrani su osvojili ukupno pet odličja jedno zlatno, dva  srebra i tri brončane.

U konkurenciji mlađih kadeta Domagoj Brodar je osvojio 3 medalje. Među 23 skakača udalj Domagoj je osvojio srebrenu medalju s 5,52 m, dok je Leon Čakarun limač zauzeo 22. mjesto skokom iz prve serije s 3,97 m. U skoku u vis Domagoj je osvojio brončanu medalju skočivši 150 cm, čime je za 5 cm više postigao svoj novi osobni rekord. U konkurenciji 31 trkača na 200 m Domagoj Brodar je osvojio brončanu medalju istrčavši odličan rezultat 26,65 sekundi što je njegov novi osobni rekord. Emilio Pucar je osvojio 28. mjesto s rezultatom 32,58 sekundi njegov novi osobni rekord. U bacanju vortexa ( 130 g ) Lukas Milanja je osvojio 24. mj. s 32, 92 m, Emilio Pucar 25. mjesto s 32.02 m, i Jakov Pijaca 26. mjesto s 31.52 m.Na 60 m Domagoj Brodar osvojio je 4 mjesto s 8, 20 sekundi što je njegov novi osobni rekord. Limač Leon Čakarun je osvojio 24 mjesto istrčavši 9,03 sekunde njegov novi osobni rekord. Među mlađim kadetkinjama u skoku u vis izvrstan nastup Ane Smokrović. Ana je osvojila odlično 4 mjesto preskočivši iz trećeg pokušaja visinu od 152 cm , čime je za 10 cm više postigla svoj novi osobni rekord. Na 60 m u konkurenciji 51 trkačice Hana Tudor je u finalu osvojila 8 mj s 8, 51 sekundom u kvalifikacijama je bila još brža 8,38 sekundi, Sara Kaibler je osvojila 9 mjesto s rezultatom 8,31 sekundu. Ivana Srzentić je osvojila 17 mjesto istrčavši 8,62 sekunde njen novi osobni rekord. Enea Nikpalj je osvojila 30 mjesto s 8,89 sekundi njen novi osobni rekord. Na 200 m odličnu trku je istrčala Sara Kaibler osvojivši 12 mjesto s novim osobnim rekordom 28,37 sekundi, dok je limačica Mare Mijolović osvojila 38. mjesto s 32,28 sekundi, njen novi osobni rekord. U bacanju vortexa (130 g ) Iva Grbić je osvojila 18 mjesto s 28,63 m. U štafeti 4x60 m I ekipa Ašk- a u sastavu: Sara Kaibler, Ivana Srzentić, Ana Smokrović i Hana Tudor je osvojila srebrenu medalju s 32, 28 sekundi što je novi klupski rekord za mlađe kadetkinje, dok je II ekipa Ašk - a Zadar sve limačice u sastavu: Iva Grbić, Leona Meter, Mare Mijolović i Katarina Madžar osvojila 14 mjesto s 36,30 sekundi što je novi klupski rekord za limačice.

U konkurenciji kadetkinja ugodno iznenađenje je priredila Veronika Šokota u bacanju koplja (500 g) osvojivši prvo mjesto i naslov prvakinje Hrvatske s izvrsnih 39,70 m , čime je za više od dva metra postigla svoj novi osobni i novi klupski rekord za kadetkinje. Na 60 m Željka Iličić je osvojila 23 mjesto s 9,18 sekundi njen novi osobni rekord, a na 100 m je osvojila 34 mjesto s rezultatom 14,54 sekunde njen novi osobni rekord.

- Što vam reći nego da smo zadovoljni, naša Veronika je prvakinja Hrvatske, vidite samo rezultat i tada je sve jasno, da je ovo rezultat marnog, stručnog i konstantnog rada kako naših članova tako i trenera. Zadovoljni smo imamo još malo aktivnosti, a onda na zasluženi odmor, kazao nam je vidno zadovoljan trener Ivan Šola.

26. travanj 2024 05:45