SportFOTO: DRUGOLIGAŠ SA STANOVA PROŠAO SESVETE

Zadar poveo 1:0, pa gubio 1:3 i u zadnjih pola sata izborio prvi bod s gostovanja!

Piše Ivica Gjergja
7. rujna 2018. - 21:17
sesvete_zadar5-070918

SESVETE - ZADAR 3:3(0:1)

SESVETE - Igralište NK Sesveta. Gledatelja 200. Sudac Ivan Ćužić (Velika Gorica). Strijelci: 0:1 Matić (43), 1:1 Jovičić (49), 2:1 Dago Nadrey (59), 3:1 Dago Nadrey (65), 3:2 Župan (69), 3:3 Begić (73).

SESVETE: Šušak, Jelić, Vranković (od 39 Jovičić), Dodig (od 85. Brezina), Markota (od 80. Vasilj), Tolić, Dago Nadrey, Ćosić, Mikulić, Drmić, Joković.

ZADAR: Bender, Repić, Pranić, Sarić, Župan, Jerbić, Matić, Majič (od 69 Begić), Jurić (od 82. Surać), Lepinica, Jurjević (od 75. Iveljić). Najbolji igrač: Dragan Župan (Zadar).

Zadrani su odlično krenuli u susret, već u drugoj minuti kapetan Zadra Dragan Župan isprobava udarac, ali je vratar Šušak bio na mjestu. Nakon njega dva puta imao je svoju „rolu" Majić da bi oba puta bio neprecizan. Njima se pridružio i Lepinjica u 34. minuti.

Nakon ovih prigoda morala je jedna lopta ući - Tin Matić je dugo vukao loptu u domaćem prostoru da bi kada je došao na 20 metara od gola odličnim udarcem pogodio desni donji kut za vodstvo Zadra. Samo pet minuta kasnije u 49. minuti Filip Jovičić je poravnao na 1:1.

Nakon toga Majić ima prigodu, a onda u 57. minuti Sesvete su povele, nakon što je odbio jednu loptu vratar Bender, strijelac je Dago Nadrey. Isti igrač koristi još jedan poklon Zadra za 2:1 u 59. minuti, a ponovo su poklon strijelcu Dago Nadreyu dali Zadrani za 3:1 u 65. minuti.

Zadarski nogometaši sređuju svoje redove i u 69. minuti Župan smanjuje na 3:2, da bi u Begić zabio treći zgoditak u 73. minuti nakon što je sve pripremio Župan.

Pred kraj bilježimo još dvije prilike Zadrana:  Župana u 90. i Matić u 91. minuti. Zadrani zasluženo uzimaju prvi bod u gostima.

27. travanj 2024 22:19