SportZIMSKO PRVENSTVO

Veronika Šokota osvojila zlatnu medalju i naslov seniorske prvakinje Hrvatske u bacanju koplja!

Piše Ivica GJERGJA
14. ožujka 2021. - 14:12

ASK Split bio je organizator Zimskog prvenstva Hrvatske u bacanjima koje je ove godine, zbog epidemioloških mjera održano samo u seniorskoj konkurenciji.

Članica Atletskog športskog kluba Zadar Veronika Šokota, nastupila je na Zimskom prvenstvu Hrvatske koje se održalo u Splitu i osvojila prvo mjesto - zlatnu medalju i naslov seniorske prvakinje Hrvatske u bacanju koplja (600 g).

U zadnjoj, šestoj seriji, Veronika je bacila koplje do dalekih 55,79 metara, čime je za 47 centimetara povećala svoj osobni i ostvarila novi klupski rekord za seniorke.

Ovim rezultatom je postigla i Hrvatski rekord za mlađe juniorke u bacanju koplja težine 600 grama. Ujedno je potvrdila i norme za tri natjecanja i to : mlađe juniorsko prvenstvo Europe, koje će se održati u Rietiu od 26. do 29. kolovoza, juniorsko prvenstvo Europe u Tallinu od 15. do 18. srpnja, te za prvenstvo svijeta za juniorke koje će se održati u Nairobiju od 15. do 22. kolovoza 2021. godine.

Veronika je do sada osvojila ukupno 12 naslova prvakinje Hrvatske i to u bacanju vortexa za mlađe kadetkinje, u bacanju koplja (500 g) za kadetkinje, skoku udalj, višeboju i bacanju koplja (500 g) za mlađe juniorke te u konkurenciji juniorki, mlađih seniorki i seniorki u bacanju koplja ( 600 g ).

Tako je Veronika Šokota u Splitu osvojila jubilarni 100 naslov seniorske prvakinje za Atletski športski klub Zadar u 62. godine postojanja kluba.

Podsjetimo kako je prvi naslov seniorske prvakinje Hrvatske za Atletski športski klub Zadar osvojila Kate Kalac na 800 m s 2, 23, 9, 09. lipnja 1962. godine.

U Splitu je nastupila i Sandra Perković i u bacanju diska i s hicem od 65, 25 m osvojila prvo mjesto.

Čestitke i Veronikinim trenerima Predragu Saratliji i Katarini Gašparović na postignutom rezultatu.

26. travanj 2024 19:28