SportKOŠARKAŠKI TURNIR

"TOMISLAV KNEŽEVIĆ“: Drugi finalist je Oostende! Finale i utakmica za treće mjesto igra se večeras

Piše Ivica GJERGJA
31. kolovoza 2021. - 08:45

OOSTENDE – ŠIBENKA 82:61(25:13, 19:19, 19:33, 19:16)

ZADAR – Dvorana Jazine. Bez gledatelja. Suci: Tomislav Hordov, Danijela Čanković, Josip Modrić.

OOSTENDE: Randolpg 12, Buysse 6, Booth 15 , Van Der Vuuest 3 , Buysschaert 5 , Bratanović 7 , Jantunen 13 , Đorđević 2 , Waleson 2, Gillet 11 , Mc Coy 4 , Troisfontaines 2 .

ŠIBENKA: Arslanagić 15 , Antić , Solomun 13, Pleadin , Gulin 5, Klarin, Grgurica, Paić 11 , Jambrović 3 , Živković , Bašić 3 , Rebić 11.

Na samom početku susreta Oostende je odmah otišao na 9:0, da bi u prvim trenucima igre pokazao tko je na parketu „gospodar“ i bolji. Kako je vrijeme odmicalo to se razlika u korist gosta popela na velikih 21 poen u 16. minuti uz bljesak Boysse i Jantunena. No bude se i Šibenka te u nizu postižu devet koševa i smanjuju rezultat na samo 1,26 minuta do kraja druge četvrtine na 39:32. Treba reći da je Bruno Rebić u nizu povezao dvije trice, a i pored toga su Belgijanci otišli sa 12 koševa prednosti na odmor 44:32. U drugom dijelu Šibenka igra agresivno dolazi do pozicija za koševe što i koriste i smanjuje rezultat no na kratko, opet protivnik odlazi na 18 koševa pred završetak treće četvrtine. U zanjoj četvrtini preuzima domaćin sve u svoje ruke i završava susret velikom razlikom. Sve u svemu dopadljiva utakmica, šteta što nije bilo gledatelja.

Sutra (utorak) igrati će Oostende sa Zadrom finale turnira u 20,30 sati, a susret za treće mjesto Sonik Puntamika i Šibenka u 18 sati.

07. svibanj 2024 23:50