Sport3. NL JUG/15. KOLO

Primorac protutnjao Stanovima: majstorije Muse ostavile Zadar bez titule jesenskog prvaka

Piše Ivica Gjergja
26. studenog 2022. - 17:49

ZADAR - Igralište na Stanovima. Gledatelja: 150. Sudac: Zvonimir Sinovčić (Novigrad) 6,5. Pomoćnici: Damir Kraljević (Zadar) i Petar Mijić (Rodaljice).

ZADAR – PRIMORAC 1:3 (0:1)

Strijelci: 0:1 Musa (38), 1:1 Jordan (50), 1:2 Musa (56), 1:3 Pavlović (88).

Najbolji igrač: Yusuf Musa (Primorac).

ZADAR: Stojanov 6, Burčul 6 (od 60. Mrkela), Rončević 6,5 (od 46. Viduka -), Muić 6, Jurić 6,5 (od 86. Brkić -), Banović 6, Čurjurić 6 (od 60. D. Bačić -), Jordan 6,5 (od 69. M. Bačić -), Bubalo 6, Djeveljekaj 6,5, Pranić 6. Trener: Želimir Terkeš 6,5.

PRIMORAC: Čulin 6,5, K. Torbarina 7 (od 80. Colić -), Stura 6,5, Birkić 7 (od 73. Kulaš), Kadija 6,5 (od 64. Pavlović -), Bitunjac 6,5, Nakić 7,5 (od 82. Vodopija -), Musa 7,5, D. Torbarina 6,5, Okechukwu 6,5, Jurišić 7. Trener: Mirko Labrović 7,5.

Zadrani su na Stanovima izgubili prvi ovosezonski domaći susret, ali i jesenji dio prvenstva: prva je Zagora koja je u Parku mladeži u Splitu razbila domaćina s pet zgoditaka i zasluženo zauzela prvo mjesto na ljestvici.

Što se tiče derbija na Stanovima, do desete minute susreta bolji su bili domaćini, a sve ostalo pripalo je Primorcu, igra i na kraju rezultat. Za Zadar je sve krenulo naopako kada Čurjurić nije pogodio gol nego stativu, nakon čega je sve otišlo "u krivo".

Primorac je pametno postavljenom igrom trenera Mirka Labrovića osvajao pedalj po pedalj terena, u polju je igrao dobro, a zgodici su padali kao plod dobro izrađenih akcija. Do prvog gola Primorca nabrojali smo tri vratnice, jednu Zadra i dvije Primorca, da bi u 38. minuti Roko Nakić, taj prefinjeni igrač plemenita kova, začeo akciju, krasno uposlio Karla Torbarinu koji produžuje loptu za Musu, a ovaj zabija za 0:1. S tim rezultatom završava prvi dio susreta.

Agilniji su domaćini u drugom dijelu te u 50. minuti nakon lijepog ubačaja s lijevog boka Pranjića u peterac, Jordan tuče i pogađa za poravnanje. I umjesto da Zadar nastavi takvom igrom, Primorac uzima sve u svoje ruke, lijepim akcijama dolazi do još dva zgoditka za veliku i zasluženu pobjedu.

Prvo je Musa u 56. minuti odlično primio loptu na desnom boku ušao s njom u kazneni prostor i lijepim lobom zabio za povećanje vodstva 1:2.

U 88. minuti nakon dodavanja Muse mladi Pavlović, koji mnogo obećava, zaključuje današnji susret sa 1:3.

Trener domaćih je pokušao svoj igrače motivirati izmjenama no ni to mu nije uspjelo.

27. travanj 2024 19:39