SportZIMSKO PRVENSTVO HRVATSKE U PLIVANJU

PK Zadar osvojio dvije štafetne medalje, juniorka Ćustić brončana!

Piše I. Gjergja
26. prosinca 2018. - 14:00
zajednička

Na Kantridi u Rijeci održano je Prvenstvo Hrvatske u plivanju u 25 metarskom bazenu, na kojem je nastupilo 400 plivačica i plivača iz 33 hrvatska kluba. U jutarnjim satima plivale su se kvalifikacije, a popodne su plivane finalne utrke (A i B finala).

Na Prvenstvo Hrvatske plasirali su se idući natjecatelji PK Zadra: Barbara Ćustić, Ema Molnar, Anja Vulin, Marija Dora Bačić, Dina Tot, Mia Klasić, Bruno Šarić, Lovre Marković, Božo Puhalović, Ivan Klanac, Roko Šango i Toni Perović. Koliko je ovo jako i kvalitetno natjecanje govori i činjenica da su srušena čak 34 državna rekorda. Natjecanje su otvorili juniori Zadra, zlatom u disciplini 4x50 metara slobodno (1.37,95) Božo Puhalović, Lovre Marković, Toni Perović i Bruno Šarić, koji su osvojili i broncu u štafeti 4x50 m mješovito (1.48,11).

Do jedine individualne medalje na ovom prvenstvu došla je juniorka Barbara Ćustić koja je u A finalu isplivala broncu u kategoriji juniora i mlađih seniora na 50 m prsno (33.71). Na 100 m prsno nastupom u B finalu (1:15.71) zauzela je 8. mjesto. U B finalima nastupali su i Bruno Šarić, Lovre Marković i Božo Puhalović, a otplivan je velik broj osobnih rekorda. Na listi uspješnosti klubova, PK Zadar je zauzeo 13. mjesto i u muškoj i u ženskoj konkurenciji.

Treneri koji su pratili ekipu bili su Josipa Nekić i Željko Olujić.

28. travanj 2024 02:13