SportPLIVAČKI KLUB ZADAR NA OTVORENOM PRVENSTVU HRVATSKE ZA OSOBE S INVALIDITETOM

Lucija Mijolović trostruka prvakinja države!

Piše Ivica Gjergja
26. veljače 2019. - 14:09
down_plivaci16-251115

Na Otvorenom plivačkom prvenstvu Hrvatske za osobe s invaliditetom, među 103 plivača iz Austrije, BiH, Slovenije, Crne Gore i 14 hrvatskih klubova, nastupili su i članovi PK „Zadra" Lucija Mijolović, Joško Klarin i Mario Mrčela. Po prvi puta se plivalo u 4 dijela, kroz jutarnje kvalifikacije i popodnevna finala.

U jutarnjim kvalifikacijama nastupili su 13 puta, a u popodnevnim finalima, gdje je ulazilo 8 najboljih rezultata, nastupili su Lucija (5 finala) i Mario (2 finala). Osvojili su ukupno 7 odličja od čega 4 zlata i 3 srebra kao i velik broj osobnih rezultata, a težini natjecanja doprinosi plivanje u 50 m bazenu na što plivači nisu nimalo naviknuti.

Lucija Mijolović bila je najuspješnija plivačica „Zadra", osvojivši 3 naslova prvakinje Hrvatske i nastupivši u finalnim utrkama svake discipline u kojoj je plivala kvalifikacije. Prvo mjesto u svojoj kategoriji, C21, osvojila je na 50 m prsno (54.86), 50 m slobodno (44.50) i 100 m slobodno (1:43.38) gdje se plasirala u finala sa najvećim brojem bodova.

U popodnevnim finalima zauzela je 2. mjesto na 200 m slobodno (3.58.78), te 7. mjesta apsolutno na 50 m slobodno (43.71) i 50 m prsno (54.54). Najveći finalni uspjeh je 5. mjesto u apsolutnoj konkurenciji na 100 m slobodno sa 1:44.34. Na 100 m prsno Lucija je bila 2. sa 2:06.37 te 7. u apsolutnom poretku.

Mario Mrčela prvak je Hrvatske u disciplini 50 m prsno (47.28) u istoj disciplini u popodnevnim finalima osvojio je 6. mjesto sa 46.12. Na 50 m slobodno (37.03) zauzeo je 4. mjesto. Na 100 m prsno bio je srebreni (1:49.39), a u popodnevnim finalima plivao je 6. mjesto (1:54.01). Na 100 m slobodno (1:28.76) bio je 5. Posebno su pohvalni njegovi osobni rekordi.

Joško Klarin zauzeo je 4. mjesto na 100 m leđno (2:05.92) i 9. mjesto na 50 m slobodno (46.22). Joško je bio 7. na 50 m leđno (1:03.05) i 10. na 100 m slobodno (1:56.07).

-Dodatni napor plivačima „Zadra" predstavlja nastup u 50 m bazenu, osim što imaju mali broj natjecanja u godini, najjači plivači s invaliditetom u Zadru priliku plivanja u velikom bazenu imaju samo na državnom prvenstvu. Zato su u PK Zadar ponosni na nastupe i rezultate Joška, Maria i Lucije. Iduće natjecanje koje s nestrpljenjem očekuje cijela postava PK Zadar je Otvoreno regionalno prvenstvo Hrvatske za osobe s invaliditetom koje će se odvijati na bazenu Višnjik 30. ožujka, kazala nam je trenerica Josipa Nekić koja je pratila plivače u Split.

27. travanj 2024 20:21