SportATLETIKA: DVORANSKO PRVENSTVO HRVATSKE ZA MLAĐE KADETE U RIJECI

Jedno srebro i dvije bronce za "Stepinca"!

Piše Ivica Gjergja
26. veljače 2017. - 15:37
erste_hanzekovic67-060916

Članovi AK "Alojzije Stepinac" nastupili su na dvoranskom prevnstvu Hrvatske za mlađe kadete u Rijeci i ostvarili odlične rezultate. Oni su pod vodstvom trenera Hrvoje Perice i Slobodana Miolovića ostvarili i osobne rekorde, te je "uzeta" jedno srebro i dvije bronce.

Ovo natjecanje je najmasovnije natjecanje u Hrvatskoj, a u Rijeci je nastupilo preko 200 sudionika. U konkurenciji preko 60 sudionica na utrci 60 m Marcela Rušev osvojila je brončanu medalju s vremenom 8.30 m, dok je Marta Santini osvojila odlično 4 mjesto s rezultatom 8.39 m, dok su osobne rekorde istračle Marija Tadić 8.84, Paola Čulina 9.71 i Hana Horak 10.15.

Marcela Rušev na 55 m s preponama osvaja svoju drugu medalju srebro s rezultatom 9.17 dok joj je zlato izmaklo za 1 stotinku.

U skok udalj sedmo mjesto osvojila je  Marta Santini s preskočenih 4.77 m 23. mjesto Marija Tadić s preskočenih 4.29, Laura Predovan preskočila je 4.04, dok je najmlađa sudionica natjecanja Ema Plazina (2007 godište)  preskočila 3.43.

U skoku u uvis  11. mjesto osvojila je Tonka Klarin s preskočenih  130 cm i 15 mj Lucija Vrkić 120 cm.

U utrci 60 m  za mlađe kadete veliko iznenađenje napravio je Branimir Nakićen,  osvojivši brončanu medalju s rezultatom 8.59. dok je Karlo Brkić bio 11 s vremenom 9.18 a Leon Brkić 15 s 10.20.

Sljedeće klupsko natjecanje za atletičare je ekipno prvenstvo Hrvatske u krosu u Čakovcu 11. ožujka, a očekuje se nastup preko 40 atletičara AK Alojzije Stepinaca.

-Zadovoljni smo ostvarenim u Rijeci. Vidljivoi je da naši mladi natjecatelji iz dana u dan napreduju i što je jako važno osvajaju i postižu svoje osobne rekorde dapače uz osvojena odličja, krako nam je kazao trener Slobodan Mijolović.

27. travanj 2024 23:45