SportNEVJEROJATAN PORAZ

HV Posedarje - Junak: Igra domaćih bila je neprepoznatljiva; Ivančić dobio epitet igrača utakmice

Piše Ivica GJERGJA
26. ožujka 2022. - 19:31

TREĆA HNL-JUG 24. KOLO

HV POSEDARJE – JUNAK 0:4 (0:3)

POSEDARJE – Igralište Gordan Demo. Gledatelja: 250. Sudac: Dario Kulušić (Šibenik) 7. Pomoćnici: Brajković i Severinski.

Strijelci: 0:1 Vučković (24), 0:2 Mastelić (30), 0:3 Vrdoljak (37), 0:4 Mastelić (63).

Najbolji igrač: Marko Ivančić i Ivan Mastelić.

HV POSEDARJE: Ivančić 7,5 , Pedišić 5,5 , Brkić 5,5 (57. Knežević-) , D. Torbarina 6 , Rončević 5,5 , Gambiraža 5,5 (od 46. Pevalović-) , Kevrić 5,5 (od 46. Zdrilić-9 , Begonja 6 , Tokić 5,5 (od 70. P. Knežvić-), Jurjević 5,5 , K. Torbarina 5.5. Trener: Darko Vukić 5,5 .

JUNAK: Ninčević - , Bašić –Šiško 6,5 , Cikojević 7 , Zoungrana 7,5(od 84. Romac-), Mastelić 7,5 (od 78. Modrić-) , Maganić 6,5, Vučković 7, Vrdoljak 7 (od 46. Jandrek-), Vardić 6,5 (od 57. Mrković-), Botica 7, Grabovac 6,5. Trener: Mirko Labrović 7,5.

Što reći za susret u kojem gost pobijedi 4:0, a k tome imao je još prigoda, nego da je igra domaćih bila neprepoznatljiva, a kako i reče jedan vjerni pratitelj kad je to tako nije moglo drugačije ni završiti. Nekih 20 minuta bila je ravanopravna igra, da bi u 24. minuti nakon lijepe akcije Vuković "probušio" Ivančića za 0:1. Mora se reći da je Ivančić dobio epitet igrača utakmice jer je u tri navrata dotad obranio čiste prigode Cikojevića, Vučkovića i Mastelića , ali ne samo to. Drugi zgoditak djelo je Mastelića, a onaj treći gosta pao je nakon akcije Bašić-Šiška koji je lijepo uposlio vižljastog Vrdoljaka a ovaj zatresao mrežu za kraj prvog dijela.

Oveća grupa „Maligana“ iz Sinja gotovo cijelo vrijeme je bodrila svoje igrače, a ovi su im rezultatom uzvratili. Drugi dio igrao se ravnopravno, no gosti znaju što im je raditi, „uzeti“ bodove, prema tome su i orijentirani. Brzim kontrama su pokušavali nešto više, zabiti još koji zgoditak, a on se zbio u 63. minuti kada je Jandrek pobjegao, proslijedio loptu do Mastelića a ovaj zna najbolje dati gol.

Junak je prikazao dopadljivu, borbenu i napadački orijentiranu igru, očevidno da se vidi ruka rada izvrsnog majstora svog zanata trenera Mirka Labrovića. Vitezovi će se morati "resetirati“ jer ovo nije njihova igra, na koju su naučili svoje pratitelje, što prije to učine - tim bolje.

04. svibanj 2024 19:52