SportVELIKI KORAK:

HRVATSKA STIGLA DO TIJESNE I SUPER VAŽNE POBJEDE NA NAJTEŽEM GOSTOVANJU U KVALIFIKACIJAMA ZA EUROBASKET Mršićeva momčad slavila u Almereu

Piše SD/SN
24. veljače 2020. - 21:22

Hrvatska košarkaška reprezentacija pobijedila je Nizozemsku u gostima 69:59 u drugom kolu kvalifikacija za Eurobasket. Mršićeva momčad tako je na startu kvalifikacija vezala dvije pobjede u dvije utakmice.

Nizozemska je vodila nakon prve četvrtine, na poluvrijeme je Hrvatska otišla s vodstvom 38:35, a onda u trećoj dionici slijedi pad Mršićeve momčadi i period u kojem je zabijeno svega 9 poena.

U posljednjih 10 minuta Hrvatska se podigla i na kraju slavila s +10.

Najefikasniji igrač Hrvatske bio je Ukić sa 14 poena, 13 je zabio Drežnjak, a 12 Planinić. Najefikasniji Nizozemac bio je Franke s 11 poena, dok su Kloof i Van der Vuurts zabili po 10 poena.

NIZOZEMSKA - HRVATSKA 59:69

NIZOZEMSKA: Charlon Kloof, Yannick Franke, Worthy de Jong, MOhamed Kherrazi, Jito Kok

HRVATSKA: Roko Ukić, Filip Krušlin, Mateo Drežnjak, Željko Šakić, Miro Bilan

28. travanj 2024 14:23