Hrvatska nakon drame izgubila od Njemačke i ostala bez nastupa na Olimpijskim igrama u Tokiju

Piše PSD
3. srpnja 2021. - 17:53

Hrvatska košarkaška reprezentacija izgubila je u polufinalu kvalifikacija za OI od Njemačke i ostala bez nastupa na Igrama u Tokiju.

Izabranici Veljka Mršića vodili su većim dijelom susreta, ali nisu uspijevali pronaći rješenje u napadu u ključnim trenucima posljednje četvrtine kada se lomila utakmica. Također je indikativan podatak da je Njemačka posljednju četvrtinu dobila rezultatom 30:13, odnosno da je više od trećinu svojih koševa na utakmici dala u posljednjih 10 minuta.

Nijemci su na kraju slavili rezultatom 86:76 i tako se plasirali u finale u kojem ih čeka Brazil. Podsjetimo, samo će pobjednik ostvariti plasman na Olimpijske igre.

HRVATSKA - NJEMAČKA 76:86 (23:19, 22:24, 18:13, 13:30)

Split, Spaladium Arena.
Kvalifikacijski turnir za Olimpijske igre u Tokiju, polufinale.

Gledatelja oko 2500.

Suci: Matthew Kallio (Kanada), Jorge Vazquez (Portoriko) i Michael Weiland (Kanada).

HRVATSKA: Bilan, Hezonja (14), Ukić (2), Marčinković, Planinić (2), Drežnjak, Babić, Rogić (3), Šakić (6), Žižić (5), Bogdanović (38), Jordano (6).

NJEMAČKA: Bonga (2), Saibou (13), Lo (29), Giffey (4), Wimberg, Voigtmann (6), Benzing (2), Wagner (6), Wank, Barthel (9), Thiemann (4), Obst (11).

(V.B.)

Tijek susreta

4. četvrtina (86:76)

40' Utakmica je završila, Njemačka je na kraju slavila rezultatom 86:76

40' Nijemci odlaze na 82:76, a još je samo 35 sekundi do kraja

40' Mršić zove time out

39' Njemačka vodi 80:76, Hrvatska je u teškoj poziciji

38' Ukić ne pogađa tricu iz vrlo teške situacije, a Nijemci u nastavku zabijaju za 78:76

37' Bogdanović pogađa oba slobodna bacanja i poravnava na 76:76

37' Nijemci sada vode 76:74

36' Njemačka dolazi na -2, a zatim i poravanava nakon što je Bogdanović izgubio loptu u napadu

34' Nijemci pogađaju tricu, ali Bogdanović postiže koš i pogađa dodatno slobodno bacanje. Hrvatska vodi 74:67

33' Jordano pogađa tricu i Hrvatska odlazi na +8

3. četvrtina (56:63)

30' Kraj 3. četvrtine, Hrvatska na ulazu u posljednjih 10 minuta vodi 63:56

29' Stižu Nijemci na -4, 60:56 je sada za naše

28' Bogdanović pogađa tricu iz teške pozivije i povisuje na 58:52. Njemački izbornik zove time out

26' Naši sada kontroliraju u susret i stalno su u laganom vodstvu. Trenutno je 53:48 za izabranike Veljka Mršića

23' Nakon dvije minute još smo uvijek bez koševa u 3. četvrtini. Bogdanović prekida taj post i povećava na 47:43

2. četvrtina (43:45)

20' Hrvatska odlazi na odmor s prednošću 45:43

19' Hezonja pogađa dva slobodna bacanja i naši dolaze na 43:43. Evo odmah i Bogdanovića, napokon se vraćamo u vodstvo

18' Hezonja pogađa tricu i evo nas na -3. Nijemci traže time out

16' Bogdanović pogađa tricu i smanjujemo na 39:33

15' Evo Nijemaca na +9 i Mršić traži minutu odmora

13' Nijemci su puno bolje ušli u drugu četvrtinu i prešli u vodstvo 31:26

1. četvrtina (19:23)

10' Kraj 1. četvrtine, Hrvatska vodi 23:19

9' Naši su se vratili u utakmicu i stigli na 17:17 te imaju napad za vodstvo

7' Evo Nijemaca na +6, Mršić zove time out

4' Sjajan solo prodor Bogdanovića i zakucavanja za prvo vodstvo Hrvatske na utakmici, 9:8 je za naše

3' Momčadi su izjednačene na početku, trenutni rezultat je 5:5

25. travanj 2024 16:48