SportTREĆA NL - JUG

Piše Ivica GJERGJA
22. listopada 2022. - 19:13

PRIMORAC – ZMAJ (M) 2:3(0:2)

BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvio. Gledatelja:   Sudac: Mario Jadrijević (Sinj) 5. Pomoćnici: Hajduk i Krajina.

Strijelci:0:1 Hyseni (27), 0:2 Šalinović (39), 1:2 K. Torbarina (55), 2:2 Nakić (64), 2:3 Danijel Rašić (66-11m)

Najbolji igrač: Danijel Rašić (Zmaj)

PRIMORAC: Čulin 5,5, Kulaš 6, Birkić 6,5 (od 82. Stura-), Babin 6 (od 46. Colić-_), Vodopija 6,5, Nakić 6,5 (od 75. Bitunjac-), Lazarevski 6, Musa 6,5, Kadija 6 (od 46. Okechukwe -), Pavlović 6 (od 46. K. Torbarina -), Jurišić 6. Trener: Mirko Labrović  6,5.

ZMAJ (M): Džidić 6,5, Krstanović 6, Miloš 6, Serdarević 6, Hyseni 6,5, Alves 5, Šalinović 6,5, Tokić 6, Damir Rašić 7, Katić 6, Danijel  Rašić 6,5. Trener: Goran Šušnjara 6,5.

Sam početak susreta nije nimalo ličio na susret kojeg su „primorci“ odigrali u srijedu sa Varaždinom u kup susretu. Jednostavno kao da su mislili da će pobjeda doći sama od sebe. Primorac je tek u 15. minuti imao lijepu prigodu, kada je Musa s lijeve strane ubacio za Vodopiju u kaznenom prostoru Zmaja, no za pola koraka loptu je ispred Vodopije izbio Miloš u aut. I poslije ovog dva su kornera izveli domaći uzalud - gola nema.

Kad ne mogu domaćini pogađaju gosti. Nakon toga gosti uzimaju igru u svoje noge te u  27. minuti, a nakon što su brzim protuudarom igrači Zmaja došli do kaznenog prostora domaćin, Danijel Rašić je primio loptu, ušao iskosa i ubacio loptu u gužvu na petercu gdje se najbolje snalazi Hyseni i pored nemoćnog vratara Čulina zabija za 0:1. I od vodstva gosti imaju prividnu nadmoć, opasniji su ali i oni ne koriste dva tri puta prilike koje su im se ukazale. Ne praštaju priliku koja im se ukazala u 39. minuti. Sa desne strane povukao je loptu Tokić, uposlio Šalinovića koji nije puno čekao i sa 18. metara tuče na gol, nikog nema u bloku, da bi Čulin obranio, ali je lopta čudnom putanjom ušla u gol za 0:2.

Ofanzivni su domaćini i u 55. minut su izveli brzu kontru Okechukwu, koji pronalazi Karla Torbarinu i to je 1:2. A onda najljepši detalj na susretu Roko Nakić je iz slobodnog udarca nakon što je srušen Karlo Torbarina „lastinim repom“ pogodio za 2:2, u 64. minuti, da bi samo dvije minute kasnije iz kaznenog udarca D. Rašić povisuje na 2:3. U 84. minuti Karlo Torbarina je postigao zgoditak sudac ga poništio radi zaleđa – sumnjiva odluka, na klupi domaćina izazvalo negodovanje. Stišću sedma minuta sudačke nadoknade domaćini gola nema i Zmajevi odnesoše tri boda.

30. travanj 2024 05:05