SportRUKOMET SEHA

Bilo je uzbudljivo do samoga kraja, Vardar ipak preko Zagreba u finale s Telecom Veszpremom

Piše Dražen Žura
4. rujna 2020. - 23:19
Zadar, 040920. Dvorana Kresimira Cosica na Visnjiku. Rukometni turnir SEHA - Final 4 Gazprom lige. Polufinalna utakmica Vardar1961 - PPD Zagreb. Na fotografiji: slavlje igraca Vardar 1961.Jure Miskovic/Cropix

ZADAR – Dvorana " Krešimir Ćosić". Gledatelja: 500.  Polufinale F-4 SEHA Gazprom lige. Vardar 1961 –  PPD Zagreb  30 : 29 – nakon sedmeraca  (26:26)  ( 13 : 16 ).

Suci: Marko Boričić  i Dejan Marković ( Srbija ).

VARDAR 1961: Ristovski, Cantegrel, Walczak (3), Jagurinovski, Dimitroski, Georgievski, Christian Alexander (6), Jotić (4), Kalaraš (3),  Gadža (4), Čupić (1), Taleski, Dibirov (5), Vujin(4), Vekić, Miševski.

PPD ZAGREB: Ašanin, Jandrić,  Vistorop (4) , Mrakovčić, Mandić(7), Božić Pavletić (4), Burić (3), Vuglač (3), Obradović, Stojnić (1),  Božović (5), Matanović, Hrstić (2), Mlakar, Grahovac, Vlah.

Iznimno zanimljivo drugo  polufinale u kojem je nakon boljeg izvođenja sedmeraca Vardar 1961 otišao u finale i na meč s Telecom Veszpremom, dok će PPD Zagreb žaliti jer su deset minuta prije kraja imali prednost od šest golova. U raspucavanju Borko Ristovski je obranio udarce Vlade Matanovića i Filipa Vistoropa, pa će se Zagrebaši morati zadovoljiti utakmicom za treće mjesto.

Inače, nadasve zanimljiva prva dionica meča u kojoj se praktički igralo gol na gol, Zagrebaši su poveli, dok se momčad trudila uhvatiti taj jedan pogodak manjka. Imali su Makedonci izvrsnog Dissinger Christina Alexander koji nije mogao promašiti s vanjske pozicije, u stopu ga je pratio Ante Gadža. Međutim, Zagreb se prvi domogao dva gola viška, nakon odličnog Davida Mandića, tu je prednost podigao Matej Hrstić. Uslijedilo je njihovo novo  rezultatsko odvajanje na 13:9,  zahvaljujći dobroj realizaciji Josipa Božića Pavletića i Senjamina Burića.

Činilo se kako Vardar ozbiljno gubi korak za suparnikom, onda se dogodio dvostruki učinak Marka Vujina i Gleba Kalaraša, dovoljno za neizvjesnost oko krajnjeg ishoda prije odmora. Kako bi  momčad Igora Vorija, koji je aktivno sudjelovao u dvoboju  skoro pa mu se nije dgodilo da uđe  u teren disalo u nastavku, pobrinuo se s dva pogotka Mandić. Odmah se postavilo pitanje hoće li Zagreb moći držati isti ritam u igri u idućim minutama drugog poluvremena. Uspjeli su zadržati  korak, onda su uslijedile dvije izrvsne  obane Mateja Ašanina, dok se negdje između toga jednom i pogriješilo u napadu.

Ali, to nije umanjilo dojam jer je Zagreb u 34. minuti otišao na plus pet ( 19:14), dok je Vardar tek na trenutke uspijevao razliku umanjti za jedan gol. Međutim, Mario Vuglač je  u 49. minuti podigao na šest viška što je trebalo značiti mirniji ulazak u zadnjih deset minuta. Tako se činilo, međutim, izgledalo je posve drukčije jer je Varadar s nekoliko brzih napada, te obranama Borka Ristovskog  serijom od pet golova stigao na svega jedan minus , nepunih šest minuta do kraja. Štoviše, Christian Alexander  je imao prigodu poravnati, ali je njegova lopta otišla izvan okvira gola, na Zagrebovu žalost Lovro Jotić je pogodio doslovce u zadnjoj sekundi i utakmicu odveo do izvođenje sedmeraca.

26. travanj 2024 21:47