SportKRALJICA SPORTOVA:

ATLETIKA SE VRATILA - Zadrani izuzetno uspješni u Splitu!

Piše Ivica Gjergja
14. lipnja 2020. - 19:19

Na prvom atletskom natjecanju u Hrvatskoj nakon koronavirusa u prošlu subotu je u Splitu održano 1. kolo Dalmatinske atletske lige. Na njemu je nastupilo 19 članova, Atletskog športskog kluba Zadar čiji su članovi postigli odlične rezultate. Oni su osvojili ukupno 16 odličja, od čega 7 zlatnih, 4 srebrene, i 5 brončanih. Najvrjedniji rezultat je postigla mlađa juniorka Veronika Šokota koja je u šestoj zadnjoj seriji hitnula koplje do 51,70 m, čime je za više od šest metara postigla svoj novi osobni te novi klupski rekord za mlađe juniorke.

Ovim rezultatom Veronika je ispunila i normu za nastup na mlađe juniorskom prvenstvu Europe koje će se održati 2021. godine, a što je trenutno najbolji rezultat u Hrvatskoj za mlađe juniorke i peti rezultat u svijetu za godište 2004. godine. Zlatne medalje su još osvojili : mlađi kadet Emilio Pucar na 200 m prepone s rezultatom 28,86 sekundi što je njegov novi osobni i novi klupski rekord za mlađe kadete. Ana Smokrović kadetkinja u skoku uvis s preskočenom visinom od 158 cm, kadet Antonio Šandrić u skoku uvis s 161 cm, kadetkinja Anita Odžaković u bacanju diska s 33,69 m, te mix štafeta mlađih kadeta i kadetkinja na 4 x 60 m u sastavu : Kate Nižić, Rok Milanja, Iva Grbić i Emilio Pucar.

Druga mjesta i srebrene medalje su osvojili: kadetkinja Anita Odžaković u konkurenciji mlađih juniorki u bacanju koplja s 35,41 m. Mlađi kadet Emilio Pucar u skoku udalj s 5,48 m što je njegov novi osobni rekord, mlađa kadetkinja Iva Grbić u skoku uvis s 155 cm. Kadetkinja Enea Nikpalj u skoku udalj s 4,90 m, kadetkinja Mare Nekić u bacanju kladiva u konkurenciji mlađih juniorki s 30,15 m što je njen novi osobni rekord. Treća  mjesta i brončane medalje su osvojili: Mlađa kadetkinja Iva Grbić na 200 m prepone s 33,05, mlađa kadetkinja Andrijana Ćoso u skoku uvis s preskočenih 150 cm, mlađa kadetkinja Kate Nižić u skoku udalj s 5,08 m što je njen novi osobni rekord, te limač Rok Milanja u konkurenciji mlađih kadeta na 200 m s 29,27 sekundi što je njegov novi osobni rekord.

Na natjecanju su još nastupili i mađe kadetkinje Leona Meter na 200 m prepone i rezultatom 38,76 sekundi osvojila 4. mjesto, a u istoj disciplini Jeannine Coldebauf 5. mjesto s 40,17 sekundi. Kadetkinja Veronika Aunedi u skoku uvis osvojila s preskočenom visinom od 140 cm 4 mjesto, kadetkinja Karla Kožul u skoku udalj osvojivši 6. mjesto s 4,48 m, te Veronika Aunedi u skoku udalj osvojivši 8 mjesto s 4,32 m. Juniorka Paula Sorić koja je nastupila u troskoku osvojila je 4. mjesto s 10,84 m.

- Zadovoljni smo ostvarenim, led je probijen. Vidljivo je da su naši članovi vježbali, trenirali individualno te ostvarili ovako dobre rezultate. Idemo dalje, u nove pobjede - kratko nam je kazao trener Ivica Šola.

26. travanj 2024 04:04