StoryEditorOCM
ForumPOMOĆ SA SVIH STRANA

Pokrenuta akcija pomoći za mladog nogometaša: vatrena stihija progutala mu kuću, svi se ujedinili da mu izgrade novu

Piše PSD
14. studenog 2021. - 10:52

Stanovnici Lipika i Pakraca su se, u roku od samo nekoliko dana, putem društvenih mreža organizirali kako bi pomogli obitelji Vesne i Josipa Čavlovića čiju je obiteljsku kuću u naselju Kozarice kod Novske, u utorak navečer u samo nekoliko minuta progutala vatrena stihija. U požaru, srećom, nitko od stanara nije stradao, ali je materijalna šteta svakako značajna. 

Osim kuće su izgorjeli štala, prateće prostorije, uništeni su radni strojevi, motokultivator, runjača za kukuruze, mlin, cirkulari, tri motorke. Također je zbog plamena uginulo je i izgorjelo nekoliko svinja, smokova i odojaka koje su Čavlovići uzgajali, prenosi Moj Portal.

image
Facebook 14.11.2021.

Antonio Čavlović, najmlađi član ove obitelji, je nogometaš Lipika 1925, a njegovi klupski kolege su se među prvima angažirali oko skupljanja potrebite pomoći. Miroslav Butorac, direktor kluba koji se natječe u Međužupanijskoj ligi, rekao je: 'Krenuli smo s prikupljanjem novca u sklopu čega su se neki u klubu odrekli mjesečne naknade. Iz pakračkog Hajduka su također ponudili pomoć te će sav prihod od kupljenih ulaznica sljedeće prvenstvene utakmice, biti namijenjen obitelji Čavlović. Kada krene gradnja kuće ćemo se organizirati da pomognemo u nabavci potrebnim materijalom, ali i u radu kroz radne akcije', rekao je Butorac.

image
Facebook 14.11.2021.

Mladi nogometaš i fizioterapeut Antonio je poručio: 'Nisam očekivao da će u tako kratkom roku toliko ljudi pomoći, javiti se, dati podršku, podijeliti objavu da je vidi što više ljudi... Jučer sam na Instagramu dobio više od 100 poruka podrške i to mi jako puno znači. Zvali su me i iz kluba, izrazili su podršku i najavili pomoć. Stvarno ne mogu reći koliko sam zahvalan na tome, i ja i cijela moja obitelj'.

image
Facebook 14.11.2021.

Njegov otac Josip također teško pronalazi riječi zahvale svima koji su pomogli, ali i svima koji su se javili i izrazili podršku. 'Kako me ne bi dirnulo? To je neopisivo. Hvala im do nebesa! Čovjek nema riječi kojima bi se mogao zahvaliti ljudima. Javljaju se od svakud, pitaju kako pomoći, uplaćuju novac, to je nevjerojatno. Jako su važne i poruke podrške. Iz Bosne smo dobili poruku od dvoje ljudi koji su oboje nezaposleni, kažu nemaju novca za pomoći, al su nam poručili da se držimo i da budemo hrabri. Ne mogu vam reći koliko nam to znači. To je znak da ljudi suosjećaju. Da smo takvi i u normalnim uvjetima, a ne samo u ovakvim katastrofama, bili bi najjača država!, emotivan je Josip.

Uzrok požara još nije utvrđen, a Josip pretpostavlja da je najvjerojatniji uzrok žarulji koja je u svinjcu bila instalirana i gorjela zbog grijanja malih praščića. Ondje je krenuo plamen koji je vrlo brzo zahvatio drvenu štalu pa se preselio na obiteljsku kuću. Usprkos brzoj intervenciji vatrogasaca, nije bilo spasa.

image
Facebook 14.11.2021.

Svi koji žele financijski pomoći obitelji Čavlović, mogu to učiniti uplatom svog priloga na račun Vesna Čavlović, IBAN : HR6823400093204968924, a u opis plaćanja navesti: Pomoć za požarom izgubljenu kuću.

01. svibanj 2024 02:00