StoryEditorOCM
ForumIZABRALI ČITATELJI

NAJVEĆA MEDIJSKA NAGRADA Proglašeni pjevač i pjevačica godine, koncert, film, predstava... Vrhunac večeri bio je izvedba nove verzije ‘Moje domovine‘

Piše Jutarnji.hr
6. ožujka 2020. - 22:15

Prigodno nazvan Bend aid 2020. u sastavu od 58 izvođača na kraju dodjele izveo je pjesmu "Moja domovina" u novoj verziji.

-------------------

21:46 Zlatni studio u kategoriji "Najbolja TV emisija" osvaja Provjereno Nove TV.

-----------------------

21:43 Zlatni studio u kategoriji "Najbolji TV novinar" osvaja RTL-ova Danka Derifaj

"Hvala, prije svega publici, ljudima koji su javnost za koje radimo ovaj posao. Ako se njima sviđa znači da dobro radim svoj posao, a to je novinarstvo.

Ja nisam najbolja ni jedina, postoje mnogi kolege i kolegice kojima bih htjela posvetiti nagradu jer su nam donijeli puno važnih priča usprkos neprijateljskom okruženju kada je novinarstvo u Hrvatskoj u pitanju, ali i globalno.

Usprkos prijetnjama, izlaze svaki dana na teren i rade svoj posao. Svima kojima to smeta, od lokalnih načelnika i premijera, na njima je da kad se pred njih postavi novinarski upit da samo budu pristojni i odgovore na pitanje", kazala je.

-------------------------

21:41 Zlatni studio u kategoriji "Najbolja domaća TV serija" drugu godinu za redom osvojila je serija "Na granici" Nove TV. 

--------------------------

21:36 Jasna Zlokić Zorica Kondža izvele su pjesmu "Barbara".

--------------------------

21:34 Zlatni studio u kategoriji "Najbolji reality show" osvojio je Život na vagi.

"Mi u emisiji samo plačemo. Danas ćemo biti sretni jer smo osvojili drugu godinu za redom ovu vrijednu nagradu. Hvala svima u ime čitave produkcije Života na vagi", kazala je Marijana Batinić, voditeljica tog showa.

---------------------

21:32 Zlatni studio u kategoriji "TV voditelj godine" osvojila je Ivana Paradžiković, voditeljica Provjerenog na Novoj TV.

"Pobjedila sam nepobjedivog Šprajca! Hvala svima koji su glasovali, mojoj ekipi, prijateljima, obitelji. Znate kako su sve velike priče u Provjerenom počele? Kao pojedinčani čin hrabrosti i to su žene koje su istupile, bilo da je riječ o lokalnom moćniku ili saborskom zastupniku osvajaču olimpijske medalje. Hrabrsot žena je moja motivacija i inspiracija. Dame ovo je za vas", kazala je.

---------------------

21:26 Jelena Pajić, Danijela Trbović i Andrija Jarak predstavljaju televizijsku kategoriju.

------------------------

21:20 Nastupio je Gorana Navojca koji je izveo pjesmu "Ča smo na ovom svitu" legendarnog Tome Bebića.

 ------------------------

21:18 U kategoriji "Koncert godine" najboljim koncertom proglašen je koncert Severine u Spaladiumu u Splitu.

"Sjećam se kad sam prvi put došla na pozornicu, bila sam malena, išla sam s ljubavlju i ovdje sam koračala s ljubavlju. S ljubavlju se može napraviti čudo, s njom dolazimo do pravde. Ovu nagradu posvećujem svim ženama koje se nisu dale. Zahvaljujem se čitateljima", kazala je Severina.

----------------------

21:15 Zlatni studio u kategoriji "Grupa godine" osvojio je bend Opća opasnost.

"Iznaneđni smo i zatečeni ali neizmjerno smo zahvalni koji su dali svoj glas", kazao je frontmen benda Pero Galić.

------------------------

21:12 Zlatni studio u kategoriji "Hit godine" osvojila je pjesma "Voli me" Petra Graše.

------------------------

21:09 Dobitnik Zlatnog studija u kategoriji "Pjevač godine" je Petar Grašo. Umjesto njega nagradu je preuzeo Marko Tolja jer Grašo ima koncert u Čakovcu.

"On bi se sigurno zahvalio Tončiju i Vjekoslavi Huljić, a ja ću se zahvaliti svima koji nsiu glasali za Grašu nego za mene", kazao je Tolja.

"Pozdrav iz Čakovca, žao mi je što nisam s vama. Hvala publici na povjerenju", poručio je Grašo putem video poruke.

------------------

21:07 Dobitnica Zlatnog studija u kategoriji "Pjevačica godine" je Doris Dragović. Nagradu umjesto nje preuzeo je Ivan Huljić.

"Ona je pejvačica svega, za nju samo riječi hvale. Zahvaljuje svima, a ja njoj", kazao je.

-------------------------

21:03 Tereza Kesovija i Damir Kedžo voditelji su dodjele nagrade Zlatni studio u glazbenim kategorijama.

---------------------

20: 56 Nastupili su finalisti HRT-ovog showa The Voice - Vinko Čemeraš, Filip Rudan, Albina Grčić i Bernarae Bobovečki te su izveli pjesme nominiranih u glazbenim kategorijama.

 -------------------

20:54 U kategoriji "Najbolji igrani film" nagradu Zlatni studio osvojio je film "Dnevnik Diane Budisavljević" redateljice Dane Budisavljević.

---------------------

20:52 Zlatni studio za najboljeg filmskog glumca godine dobio je Krešimir Mikić.

---------------------

20:50 Dobitnica Zlatnog studija u kategoriji "Najbolja filmska glumica" je Alma Prica.

"Hvala stručnom žiriju na nominaciji i čitateljima Studija. Veliko i neizrecivo hvala istinskoj Diani Budisavljević koja je sa svojim suradnicima i anonimnim građanima branila čovječnost u nečovječnim vremenima. Virus humanosti je jedini virus kojem trebamo dopustiti da pređe sve granice i da nas zarazi", kazala je.

---------------------

 20:47 Slijedi dodjela nagrade u filmskim kategorijama.

---------------------

20:37 Dobitnik Zlatnog studija u kategoriji "Radijski glas godine" je Robert Ferlin. "Hvala svim slušateljima Radio Rijeke. Hvala što ste se držali naše primorske 'krepat ma ne molat'. Dragi Ivice, dragi Korado, ovo je za vas", kazao je Ferlin.

-----------------------

20:35 U kategoriji "Radio godine" nagradu Zlatni studio osvojio je Otvoreni radio. Voditeljica Otvorenog Ivana Mišerić zahvalila je svima koji su glasali na nagradi.

------------------------

20:33 Prezenteri u kategorijama za najbolja radijska postignuća su Maja Ciglenečki i Marko Bratoš.

-----------------------------

20:27 Na pozornici su Mia Dimšić i Marko Tolja koji su izveli pjesmu "Sva blaga ovog svijeta" nominiranu za Zlatni studio u kategoriji hit godine.

Pridružio im se virtualno i Petar Grašo koji je s njima izveo pjesmu "Voli me".

------------------------------

20:25 Zlatni studio za najbolju kazališnu predstavu dobila je predstava "Hamlet", redatelja Paola Magellija.

-------------------------------

20:22 Dobitnik Zlatnog studija u kategoriji najboljeg kazališnog glumca je Frano Mašković.

------------------------------

20:21 Dobitnica Zlatnog studija u kategoriji najbolje kazališne glumice je Mila Elegović.  Nagradu umjesto nje preuzeo je Slavko Sobin koji je u njeno ime održao kratki govor.

-------------------------------

 20:18 Bojana Gregorić Vejzović, Mislav Čavajda i Bojan Navojec izašli su na pozornicu kako bi predstavili dobitnike u kategorijama za kazalište.

Nagradu za novo lice u kazalištu je dobila Ana Uršula Najev. Zahvalila se svima što su glasali. "Sve što radimo, radimo za publiku", kazala je.

--------------------------------

20:14 Voditeljice Barbara Kolar i Jelena Otašević Babić na početku su pričale o povijesti Studija.

Prva kategorija rezevirana je za kazalište, a najavili su je duhoviti komentari Renea Bitorjaca i Igora Mešina.

------------------------------

20:05 Počela je dodjela nagrade Zlatni studio. Dodjelu je svojim nastupom otvorila Jelena Rozga.

------------------------------

19:48 " Drago nam je da smo prozvani ponovno na ovaj način. Kao i svaki puta do sada rad se isplati kao i trud. Svakako je velika stvar da smo nominirani za ovu nagradu što nam je jako drago", kazao je Pero Galić iz Opće opasnosti koja je nominirana za grupu godine.

Kroz šalu je kazao da očekuju pobjedu.

-------------------------------

19:41 "Čim je nešto uživo i publika glasa odmah ima neku dozu nepredvidivosti, uzbuđenja, malo je to posebno. Inače struka glasa, a ovo je masovnije.

Cijeli taj koncept da iz struke ljudi nominiraju i da se u medijima nominirani predstavljaju, zgodan je to koncept da se ljude obavijesti o nama, da ljudi dobiju još neke informacije", kazala je Daria Lorenci Flatz, nominirana za najbolju kazališnu glumicu.

Ne očekuje nagradu zato što ima osjećaj pošto je nagrada publike da je ljudi ni ne znaju toliko. "Zato mislim da ne mogu dobiti toliki broj glasova", kazala je.

-----------------------------

19:35 "Ja sam prije svega sretna što sam tu i što ću vidjeti ljude koje nisam dugo vidjela. Sretna sam i zahvaljuje svima koji su zajedno sa mnom napravili jednu predivnu turneju. Sve smo radili s ljubavlju. Otkad sam se prvi put popela na pozornicu sam sve radila s ljubavlju do dana današnjeg i s ljubavlju se može napraviti puno toga. Zahvaljujem svim glazbenicima koji su svirali, mom bendu, plesačima, kostimografima", kazala je Severina Kojić.

"Mislim da su nagrade stvarno jako dobre kao poticaj mladim izvođačima na početku karijere, ali smatram da je najveći poticaj treba biti isključivo ljubav prema glazbi i prema onome što voliš. To su neki lijepi stihovi i pjesme koje su nas i privukle da se bavimo. Imam sreću, bavim se onim što najviše volim i uživam u tome", kazala je Severina.

----------------------------------

19:30 "Ja sam toliko kazališnih nagrada dobio da je to čudo jedno, ali kad dobijem novu imam tremu. Snimio sam puno filmova i serija, ali mala trema uvijek postoji", kazao je Željko Königsknecht koji je nominiran za najboljeg filmskog glumca.

Kazao je i da mu je drago što nagradu dodjeljuju čitatelji.

"Cijela naša umjetnost i sve što radimo postoji zbog publike. Drago mi je da ovo ide treću godinu i čast mi je biti u ovom društvu", kazao je.

"Nema ništa bolje da to dobiješ od ljudi koji te gledaju. Šprajc je već dva puta dobio i sretni smo da je tako. Sretni smo da to ljudi misle da je to dobra emisija", kazala je Mojmira Pastorčić, voditeljica RTL Direkta koji je također nominiran za nagradu Zlatni studio.

Komentirala je i stanje Zorana Šprajca koji se uskoro vraća na posao nakon što je prije koji mjesec doživio infarkt.

"Izgleda dobro, puno hoda po šumi sa psom, zdravo jede, rekao je da jede puno badema, palamide i plave ribe i ne puši što je jako dobro", kazala je Mojmira k

"Šprajc nosi kipiće doma, ja sve strgam, meni se to ne smije davati", dodala je.

------------------------------

19:25 "Ovo mi je prvi puta da sam u gostima, prije sam vodio Zlatni studio. Rijetko sam sjedio u publici, svi kažu da je to gore, a ustvari samo odsjediš i gledaš. Svi kolege koji rade svoj posao imat će priliku dobiti priznanje, oni koji ne dobiju dobit će iduće godine", kazao je Frano Ridjan.

Kaže da službeno navija za ekipu iz Supertalenta koji su također nominirani za nagradu Zlatni studio.

---------------------------------

19:17 Maja Ćustić i Edin Mehmedović, treneri u realityju Život na vagi komentirali su nominaciju za Zlatni studio.

"Ako te gledatelji nominiraju to je posebna čast", kazali su.

------------------------------------

19:13 "Uvijek imam primjedbe i da se moram za nešto moram boriti. Borim se za to da se nominiraju mladi, da se napravi rubrika za one koji su najbolji, moramo dati priliku mladima da dobiju nagradu. Bunila sam se i tražila da se neke stvari drugačije naprave, ali nitko me nije slušao. Valjda je muški rod bio glasniji", kazala je Željka Fattorini odgovarajući na pitanje što za nju znači Studio na čijoj je naslovnici bila nekoliko puta.

"Uvijek je lijepo i lijepo mi je doći na televiziju jer sam tu provela pola stoljeća. Krasno je vidjeti kako su ljudi i dalje entuzijasti i kako rade kako treba", kazala je Fattorini.

"Očekujem da će nagrada doći u prave ruke i da će tulum biti bolji nego prošle godine", kazala je Matija Vuica.

----------------------------------

19:05 Još nas samo sat vremena dijeli do trenutka kada ćemo saznati tko su najbolja lica iz svijeta televizije, filma, kazališta i glazbe, te koji su najbolji filmovi i kazališne predstave.

"S obzirom da sam nazočila nekolicina proba znam šta mogu očekivati, to je spektakularna i vrhunska zabava", kazala je Barbara Kolar, voditeljica dodjele ove nagrade.

26. travanj 2024 17:38