StoryEditorOCM
ForumKONCERT U ARENI

Marija Šerifović: ‘Baby Lasagna bio rezerva?! To najbolje govori kako se, ne samo ovdje nego i u regiji, bira kandidat‘

Piše SCENA SD
9. ožujka 2024. - 11:04

Pjevačica Marija Šerifović na Dan žena priredila je spektakl u zagrebačkoj Areni.

"Dobra večer, Zagrebe, molim vas samo puls da mi se smiri... Iako su mi rekli da si pripremim natuknice, nisam... Govore nikada ne ponavljam, čekala sam 20 godina da zapjevam ovdje u Areni. Volim dugotrajnost ljubavi, tako da se vidimo za ponovno, možda za 20 godina?", pozdravila je ovim riječima okupljenu publiku koja je, sudeći po reakcijama, jedva dočekala poznatu pjevačicu.

image

Koncert Marije Šerifović u Areni Zagreb na Dan žena

Nera Simic/Cropix

Iz Arene je poslala i snažnu poruku za Dan žena i drugi dio koncerta započela zastrašujućom statistikom o broju ubojstava žena, broju žrtava seksualnog i obiteljskog nasilja, kao i statistikom koja svjedoči o broju homofobnih napada na LGBT populaciju koji su se ispisivali na led ekranima. Sve je popratila pjesmom ‘Dobar vam dan‘, a koja je, kada je objavljena prije dvije godine, izazvala reakcije zbog jasne društvene kritike.

"Ja sam isto što i vi, samo malo bolje pjevam. Biti ovako drugačiji na Balkanu nije bilo lako, hvala vam što starite i sjedite sa mnom. Nadam se da će sljedećih 20 biti jednako."

image

Koncert Marije Šerifović u Areni Zagreb na Dan žena

Nera Simic/Cropix
image

Koncert Marije Šerifović u Areni Zagreb na Dan žena

Nera Simic/Cropix

Njezin čarobni glas i pobjednička eurovizijska pjesma ‘Molitva‘ atmosferu u Areni učinili su posebnom. A kad smo već kod Eurosonga, pjevačicu su na press konferenciji za novinare upitali i što misli o uspjehu hrvatskog predstavnika, Baby Lasagne, i što mu predviđa u Švedskoj.

"Nije važno što im ja predviđam, ali vidim da je Hrvatska na svim kladionicama prva. Stoga, dragi susjedi, ja vam u finalu želim svu sreću ovog svijeta! Meni je zanimljiv, drugačiji je i možda me najviše raduje, ne znam je li to točno, da on uopće nije trebao biti prvi izbor nego je bio rezervni izvođač. Pa to najbolje govori kako, ne samo ovdje nego u cijeloj regiji, se bira kandidat", rekla je Šerifović te prokomentirala i srpsku pobjednicu Teyu Doru.

"Pa ja se trudim da, tko god da se odabere, ja sam glasala tog dana u tri popodne i svoju sam misiju završila, od tog trenutka imam pravo navijati. Bila sam s kolegama, glasali smo vrlo fer i vrlo pošteno, s obzirom na to da se tu sad vode neke polemike koje mene apsolutno ne zanima. Glasala sam srcem i za kandidatkinju za koju zapravo mislim da na takvoj sceni i za takvu publiku ima najviše sreće. Tko god da je otišao, moju podršku ima jer smatram da svaki kandidat kada je odabran od strane svog naroda, mora otići s lijepom energijom, apsolutno pozdravljen i da ima 100 postotnu podršku. Vidim da je to na Balkanu problematično i da se to dogodilo i ovdje, da se to događa i u Srbiji, mislim da to nije potrebno jer ta osoba koja nas predstavlja, mora otići s lijepom energijom i shvatiti da ima podršku svog naroda. Što god vi mislili o Euroviziji, da je to festival ovoga i onoga, to je jedino natjecanje gdje ispred naših imena stoji naša nacionalna zastava. Rekla bih da je to stoga jako važno, a nitko o tome nema pravu svijest", poručila je.

image

Matija Cvek kao gost s Marijom Šerifović

Nera Simic/Cropix

Osvrnula se i na prozivke gledatelja ‘Pesme za Evroviziju‘ upućene članovima stručnog žirija, a posebno njoj i Sajsi MC.

"Nije da me to stvarno nešto ludo zanima ili me se tiče. Ja sam bila predsjednica žirija koja je glasala svjesno i pošteno, ali vidim da ljudi na RTS-u imaju problema s odabirom ljudi koji upravo tako glasaju. Nego, pozove ovaj svog, onaj svog i onda glasaj za ovog, onog... Što se mene tiče, ja ću uvijek glasati svjesno i pošteno i mogu biti predsjednica ili članica žirija zauvijek. Uvijek ću glasati razumom i to je to", poručila je pjevačica i ironično dodala: "Upiškila sam se od straha na prijetnje koje dobivamo Sajsi MC i ja."

Prokomentirala je i Breskvicu, koja je slovila za favorita u Srbiji, no na kraju njezino "Gnezdo orlovo" ipak nije prošlo na Eurosong.

"Mislim da je pogrešno što se Breskvica ne želi više natjecati. Mislim da bi trebala jer Pesmi za Evroviziju trebaju mladi, talentirani ljudi", smatra Šerifović.

27. travanj 2024 07:40