Tužilaštvo u Grossetu obavilo je kalkulacije i ispostavilo račun kapetanu Francescu Schettinu za pomorsku nesreću putničkog krstaša Coste Concordije u petak 13. siječnja.
S cjenikom u ruci tužioci su zapisali: 15 godina za višestruko nehatno ubojstvo, osam godina za prometnu nesreću brodolomom, te po još 8 godina za svakog putnika napuštenoga na brodu pošto se zapovjednik iskrcao, živoga ili mrtvoga.
![]()
Broj smrtnih žrtava nije posve izvjestan, ali je vjerojatno 33 (17 ih je nađeno).
Zbir je impozantan: 2697 godina zatvora, najdulja zahtijevana vremenski određena zatvorska kazna otkako je Italije (po nomenklaturi je još teža ona gdje, po talijanskom zakonu, piše: “kraj kazne: nikada”, pa je dakle vječna, iako je zbog praktičnih razloga zovemo samo doživotnom).
Naravn...

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....