StoryEditorOCM
SvijetRasplet tragedije

Mladi par umro od trovanja likerom koji vole i Hrvati: sve se saznalo, uhićen barmen, koristio zabranjeni sastojak...

Piše vijesti SD
10. veljače 2025. - 21:15

Tragična sudbina mlade Britanke Grete Marie Otteson i njezinog zaručnika Elsa Arna Quintona potresla je javnost nakon što su oboje preminuli u Vijetnamu od posljedica trovanja. Par, koji se prošle godine preselio u ovu azijsku zemlju, pronađen je mrtav u vili na staru godinu.

Zaljubljeni par popio je liker obožavan i u Dalmaciji, uslijedila je agonija pa smrt. A zadnja odluka bila im je kobna

Njihova smrt bila je iznenadna i šokantna jer nije bilo vidljivih tragova nasilja. No, istraga je ubrzo pokazala da je uzrok smrti bio liker od limuna, poznatiji kao limoncello, koji su pili dvije večeri ranije.

Navodno su ga naručili iz restorana, ne sluteći da je napitak kontaminiran metanolom – supstancom koja se inače koristi u industrijske svrhe i može biti kobna ako se unese u organizam, javlja net.hr.

Policija je nakon obdukcije potvrdila da su umrli od trovanja metanolom, što je rezultat konzumacije nestručno pripremljenog alkoholnog pića.

Metanol, koji se često nalazi u antifrizu i raznim kemijskim otapalima, može izazvati teška trovanja, uključujući sljepoću, zatajenje organa i smrt.

Roditelji Grete Otteson izjavili su da su njihova kći i njezin zaručnik voljeli putovanja te da su u Vijetnamu pronašli svoj dom i planirali budućnost.

Policija je uhitila barmena Le Tan Giu, koji je osumnjičen da je u pripremi limoncella koristio 70-postotni medicinski alkohol namijenjen isključivo za dezinfekciju. Protiv njega je pokrenut postupak zbog kršenja propisa o sigurnosti hrane, a istraga se nastavlja kako bi se utvrdile sve okolnosti ovog nesretnog slučaja.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
16. ožujak 2025 22:17