StoryEditorOCM
Svijettragedija na baltiku

Britanac i Hrvat skrivili nesreću na moru u kojoj je jedna osoba preminula? Privedeni su i pokrenuta je istraga, policija sumnja da su bili pijani

Piše PSD/Hina
13. prosinca 2021. - 21:23

Švedska obalna straža objavila je u ponedjeljak da razmatra "grubi nemar" i pijanstvo u kaznenoj istrazi koja je otvorena nakon sudara dvaju brodova u Baltičkom moru u kojem je jedna osoba poginula, a jedna se još smatra nestalom.

Danski teretni brod prevrnuo se u ponedjeljak rano ujutro nakon sudara s britanskim teretnim brodom u maglovitoj noći u švedskim vodama, a dva člana posade nestala su u ledenom Baltičkome moru.

Čelnik istražnog tima Jonatan Tholin rekao je da je istraga proširena na nekoliko potencijalnih kaznenih djela, uključivo "grubi nemar" i "pijanstvo na moru".

image
Johan NILSSON/TT News Agency/AFP)/Sweden OUT

Danski brod Karin Hoj dug 55 metara i britanski Scot...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. lipanj 2026 20:52