StoryEditorOCM
Hrvatskakaptol i izbori

Teolog o istupu biskupa: ‘Imaju se pravo očitovati ali vidimo da su svi oni koje je Crkva podržavala izgubili izbore‘

Piše Vijesti sd
4. travnja 2024. - 20:07

Teolog Damir Milas gostovao je na N1 televiziji gdje je komentirao uplitanje Komisije Hrvatske biskupske konferencije u predstojeće parlamentarne izbore.

Kazao je da se biskupi imaju pravo očitovati jer živimo u demokratskom društvu i da je više nego jasno na koga su ciljali.

"Bitno je znati da je to Komisija radnog karaktera i očekivano je da biskupi agitiraju za one opcije koje smatraju sebi bližima. Ovdje upada u oči izbor navodno neutralnih rečenica, ali vidljiva je neizravna podrška HDZ-u", rekao je.

Kaže kako oni pozivaju stranke koje su ideološki blizu da se udruže unatoč neslaganju jer se one navodno zauzimaju za vrijednosni sustav većine Hrvata. „Ukratko, glasajte za HDZ i njegove partnere, a ne za Milanovića", dodao je.

"Bitno je da svatko ima pravo na stav i sva...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
24. svibanj 2025 21:57