Saborski oporbeni klubovi načelno pozdravljaju izmjene Zakona o mirovinskom osiguranju, ali tvrde da su iskoraci premaleni i da neće u znatnoj mjeri poboljšati život umirovljenika. Posebno se to odnosi na formulu usklađenja mirovina 85 prema 15, što će donijeti povećanje mirovina u promilima.
U ime Kluba SDP-a govorio je Mišo Krstičević koji je poručio da se i ovim zakonskim izmjenama svim umirovljenicima poručuje da se sami pobrinu za sebe. Ljudi koji su pošteno radili cijeli svoj radni vijek, kaže, znaju da nisu krivi za svoje male mirovine. Jedino što im preostaje da je zaogrnu hrvatskom zastavom i odu na koncert popularnog pjevača.
Politika je, kaže, u službi kapitala i najgore što se u mirovinskom sustavu dogodilo jest njegova privatizacija. Upozorio je i na rastuć...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....