StoryEditorOCM
Hrvatskajučer, danas, malo sutra

Ivica Ivanišević: Protiv Barbie sam se odlučio boriti Kenovom pameću, pa sam glasao za Milanovića! Birao sam manje zlo, a sad se pitam - što fali većem?!

Piše Ivica Ivanišević
29. travnja 2022. - 09:35
Tko god došao nakon Kolinde, bit će manje zlo, mislio sam, iznova pokazujući kako mi bistrina nije jača strana. Protiv Barbie sam se, naime, odlučio boriti Kenovom pameću, pa sam glasao za Milanovića  Goran Mehkek/Cropix

Cijeloga života biram manje zlo. Nikad nisam zaokružio stranku ili kandidata iza kojeg bezuvjetno, s punim povjerenjem, stojim. Valjda su mi kriteriji previsoki ili sam naprosto razmažen. Kad već nemam favorite, onda se opredjeljujem za ljude čije su mi ideje i programi najmanje odbojni. U izbornoj noći znam se ponekad zanijeti, pa se pretvoriti u vatrenog navijača, kao da mi trijumf manje strašnih može donijeti bilo kakvo opipljivo dobro. Oni koje zaokružim izbore uglavnom ne dobivaju. Ponekad se, međutim, dogodi i to čudo: da pobijede moj čovjek ili moja stranka (koji, naravno, uopće nisu moji, jer sam ih podržao iz gole nužde, a nipošto ne iz uvjerenja). Dok se u izbornom stožeru pobjednika nazdravlja jeftinim pjenušcem, liježem zadovoljan, naravno, bez i najmanje nade da će mi – odn...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
28. lipanj 2026 02:17