Cijeloga života biram manje zlo. Nikad nisam zaokružio stranku ili kandidata iza kojeg bezuvjetno, s punim povjerenjem, stojim. Valjda su mi kriteriji previsoki ili sam naprosto razmažen. Kad već nemam favorite, onda se opredjeljujem za ljude čije su mi ideje i programi najmanje odbojni. U izbornoj noći znam se ponekad zanijeti, pa se pretvoriti u vatrenog navijača, kao da mi trijumf manje strašnih može donijeti bilo kakvo opipljivo dobro. Oni koje zaokružim izbore uglavnom ne dobivaju. Ponekad se, međutim, dogodi i to čudo: da pobijede moj čovjek ili moja stranka (koji, naravno, uopće nisu moji, jer sam ih podržao iz gole nužde, a nipošto ne iz uvjerenja). Dok se u izbornom stožeru pobjednika nazdravlja jeftinim pjenušcem, liježem zadovoljan, naravno, bez i najmanje nade da će mi – odn...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....