Operativno-komunikacijski centar policije PU osječko-baranjske je u petak u sedam sati zaprimio dojavu da je u Osijeku u Wilsonovoj ulici pretučena osoba te da leži nasred ceste.
Brzo je utvrđeno da se radi o 43-godišnjaku iz Osijeka, koji je hitno prevezen u Klinički bolnički centar Osijek, izvijestila je u petak osječka policija.
Kako neslužbeno doznaju 24 sata, pretučeni muškarac je Tihomir Pejin, bivši nogometni sudac koji je sudio u Prvoj nogometnoj ligi, a danas je VAR sudac. Pejin je magistar ekonomije i član HDZ-a te direktor Zračne luke Osijek.
Tihomir Pejin svakog jutra trči na poznatoj dionici koja vodi i kroz Wilsonovu ulicu, neposredno uz stari osječki nogometni stadion Gradski vrt. To su očigledno znala i dva napadača koja su ga dočekala.
Stanari ulice kažu da su dvojica muškaraca bila maskirana; jedan je vozio romobil i imao je motociklističku kacigu na glavi, a drugi je trčao za Pejinom i također je imao masku preko lica. Kad su ga dostigli, izvadili su teleskopske palice i počeli ga udarati po tijelu. Kad je VAR sudac pao na tlo, nastavili su ga udarati nogama.
To je trajalo nekoliko sekundi, dok se na cesti nije pojavio automobil čiji je vozač stisnuo sirenu i alarmirao susjede, pa su napadači pobjegli. Stanari ulice došli su do ozlijeđenog, koji je ostao ležati na cesti. Netko je pozvao Hitnu pomoć, koja ga je odvezla. Pejin je u tom trenutku bio pri svijesti, piše Danijela Mikola za 24 sata.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....