| Ali još puno godina ostaje za ulaganje, a prinos od minus 12,50 posto u 2008. godini znatno je manji od prinosa stranih investicijskih i mirovinskih fondova |
| Piše ljubica vuko |
Nakon šest dobrih godina, 2008. je bila prva loša godina za mirovinske fondove. Iako je u prosincu bio u pozitivnoj zoni, indeks Mirex koji odražava prosječni prinos obveznih mirovinskih fondova (OMF) lani je bio u padu od 12,50 posto, a i sva četiri fonda iz drugoga mirovinskog stupa po prinosima su u minusu, od 9,06 do 17,85 posto.
Dugoročni investitori
Na isteku 2008. njihova neto imovina narasla je na 22,59 milijardi kuna, a stanje na tržištu kapitala sigurno ne ostavlja ravnodušnim 1.475.729 članova u četiri obvezna mirovinska fonda.
Č...

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....