Negdje u prvom tjednu lipnja mi u Europi napokon smo se uvjerili da nam Amerikanci mogu isključiti najnaprednije AI usluge kao što se uključuje svjetlo u prostoriji ("iskopčali" su nam Antrophicove modele Fable 5 i Mythos 5 po nalogu Bijele kuće) pa se možda ne bismo trebali niti toliko uzbuđivati to što smo potom doznali da nam tih nekoliko AI kompanija – u principu čisti klasični i vrlo tvrdi oligopol 5-6 kompanija – priprema besramni model naplate svojih usluga; onaj model u kojem će stvarnu kvalitetu, intelektualnu izvrsnost i opseg AI usluga moći plaćati samo najbogatiji pojedinci i kompanije, pri čemu niti oni neće znati kako im se točno obračunava vrijednost isporuka. Sve ovo zajedno s AI-jem, što je nam prezentirano kao nova zora čovječanstva uz velike doze moraliziranja, ispada ...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....