StoryEditorOCM
Više od sportatri razine

Francuska uoči Olimpijskih igara podiže upozorenje na terorističke napade na najvišu razinu

25. ožujka 2024. - 09:51
Ilustracija AFP
Prati slobodnadalmacija.hr na Googleu

Francuska vlada podiže upozorenje na terorističke napade na najvišu razinu nakon pucnjave u Moskvi, rekao je u nedjelju premijer Gabriel Attal nakon sastanka s visokim sigurnosnim i obrambenim dužnosnicima s predsjednikom Emmanuelom Macronom.

Attal je u objavi na X rekao da je odluka, koja dolazi nekoliko mjeseci prije nego što će Pariz biti domaćin Olimpijskih igara, donesena "u svjetlu preuzimanja odgovornosti za napad (u Moskvi) od strane Islamske države i prijetnji koje opterećuju našu zemlju."

Francuski sustav terorističkih uzbuna ima tri razine, a najviša se razina aktivira nakon napada u Francuskoj ili inozemstvu ili kada se smatra da je prijetnja od napada neizbježna.

Omogućuje iznimne sigurnosne mjere kao što su pojačane patrole oružanih snaga na javnim mjestima kao š...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
27. kolovoz 2026 21:44