StoryEditorOCM
Vaterpolopoljud u 19 sati

Vatreno krštenje trenera Jadrana u Ligi prvaka: ‘Dinamo je ozbiljan, moramo biti vrlo agresivni’

20. prosinca 2022. - 12:08

Zgusnula se situacija u A skupini vaterpolske Lige prvaka, baš onako kako se i predviđalo. Na vrhu su se izdvojili Barceloneta, Pro Recco i Olympiacos, a slijede Radnički, Vouliagmeni i splitski  Jadran.

Radnički i Vouliagmeni su ispred spltiskog Jadrana, ali zahvaljujući ponajviše međusobnoj utakmici u kojoj su podijelili bodove, što u biti paše jadranašima. I jedni i drugi su igrali s po jednim od “teškaša” iz top tri ove skupine, dok je Jadran već igrao i protiv Olympiacosa i protiv Pro Recca.

Sve izjednačeno

Tako da je nakon tri kola sve zapravo poprilično izjednačeno. Na dnu su njemački WASPO 98 Hannover i gruzijski Dinamo iz Tbilisija, protiv ta dva kluba, a u borbi za četvrto mjesto koje donosi Final Eight, pobjede su nužnost. E takva “nužnost” sada je pred jadranašima, jer danas u 19 sati u svome bazenu dočekuju Dinamo. 

Natjecanje su Splićani otvorili pobjedom u Hannoveru, tri boda u gostima možda i ne budu plijen baš svim rivalima u lovu na četvrtu poziciju, Radnički ih je, primjerice, u svome bazenu pobijedio samo s golom razlike, tako da taj kapital Jadranu nije beznačajan.

No, kiksevi će biti svima preskupi, stoga je pobjeda danas protiv Gruzijaca ključna za ugodno blagdansko raspoloženje na Zvončacu.

image

Luka Bukić

Jakov Prkić/Cropix

Vatreno krštenje

I to s novim trenerom Jurom Mareljom. Napustio je Jure Solaris s kojiim je radio dobar posao, a u premijeri s jadranašima “razbio” je Medveščak, bilo je 24:4.

- Sve mi se ovo prebrzo događalo, protiv Medveščaka sam pokušao malo dići razinu agresivnosti, podići obranu, neki su to minimalni pomaci, ali momčad je dobro reagirala - kazao nam je Marelja.

Sada ga čeka vatreno krštenje u Ligi prvaka.

- Dinamo je ozbiljna momčad sastavljena od stranaca i iskusnih domaćih igrača. Mi smo se pokušali kroz par treninga taktički pripremiti da dobijemo tu utakmicu, što nam je, s obzirom na naš igrački pogon, svakako imperativ - kazao je Marelja.

Današnji raspored

Jadran - Dinamo Tbilisi (19)
Waspo98 Hannover - Olympiacos (19)
Barceloneta - Radnički (20)
Pro Recco - Vouliagmeni (21)

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
22. rujan 2023 00:42