Vaterpolouz rub bazena

Prvi polufinalni dvoboji: ‘jugaši‘ opravdali ulogu favorita protiv Solarisa, Mladost krenula furiozno, pa ih ‘jadranaši‘ stisli u završnici

Piše Pero Smolčić, Tonći Vlašić
1. srpnja 2020. - 22:09

Prvak je opravdao ulogu favorita iako se u Gružu prvo pljeskalo Željku Kovačiću, 38-godišnjem braniču 'narančastih', koji je prvi pogodio na utakmici nakon minute i 37 sekundi igre (prebacio Tonija Popadića), a potom i Branimiru Hercegu, centru gostiju, koji se nakon prekršaja na njemu digao i naciljao donji desni kut gola jugovog čuvara mreže te je Solaris nakon gotovo tri minute igre imao u Gružu 2:0.

Domaćin je iz minusa izašao minutu i 46 sekundi prije kraja prve četvrtine. Prva dva pogotka za Jug postigao je Paulo Obradović, koji je na početku svoje karijere jednu sezonu pekao zanat u kapici Solarisa. Prvi put je u plusu hrvatski prvak bio nakon 19 sekundi igre u drugoj četvrtini – Daniil Merkulov je potegao silovitio iz daljine, a najvažnije – precizno. Potom je mrežu M...

23. travanj 2024 21:23