Vaterpolodanas gradski derbi

Na poljudskom bazenu turnir regionalne lige: uz domaćina Mornara i Jadrana, nastupaju Solaris, branitelj naslova Radnički, Crvena zvezda i Primorac

25. studenog 2021. - 13:30

Nakon A1 lige prošlog tjedna s turnirima u Rijeci odnosno Novom Sadu, regionalno klupsko nadmetanje nastavlja se ovog tjedna s Premier ligom.

Ukupno 13 najboljih momčadi nastupit će na turnirima u Beogradu i Splitu počinju novu ‘utrku’ za prvaka regije.

Natjecanje koje se u različitim formatima igra od 2008. i u kojem su dosad daleko najviše uspjeha imali hrvatski klubovi (9 naslova pobjednika), ispred Crne Gore (2), te Italije i Srbije (po 1). Upravo prošle sezone, prvi je put jedan srpski klub osvojio ovo natjecanje. Bio je to Radnički iz Kragujevca koji je na završnom turniru u Zagreb svladao prvo Mladost, pa potom i Jug Adriatic osiguranje.

Ove se sezone natjecanje igra nešto drukčije, modificiranije odnosno turnirskim načinom (baš kao i prošle), a razlog je treba li napom...

20. travanj 2024 00:30