Vaterpolosedmo mjesto

Liga prvaka: Jugaši ipak ostvarili vrijednu pobjedu za kraj

2. lipnja 2023. - 22:10
Marko Žuvela u obrani, a iskočio je i u napadu protiv AN Brescie - s četiri pogotka bio prvi strijelacTonči Vlašić

Vaterpolisti dubrovačkog Jug Adriatic osiguranja osvojili su sedmo mjesto na završnom turniru Lige prvaka u Beogradu pobijedivši u svom posljednjem nastupu na ovom natjecanju talijansku Bresciu sa 14-10 (2-4, 5-1, 2-1, 5-4).

Talijani su nakon prve četvrtine vodili 4-2, da bi odličnom igrom u drugom periodu Dubrovčani napravili potpuni preokret i poluvrijeme dočekali s dva gola prednosti (7-5). Brescia do kraja utakmice nijednom nije zaprijetila preokretom, a Jug je pet minuta prije kraja došao do najvećeg vodstva (14-8).

Strijelce Juga je s četiri pogotka predvodio Marko Žuvela. Tri gola je postigao Konstantinos Kakaris, a po dvaput su mrežu zatresli Ivan Vukojević i Franko Lazić. Kod Brescie najbolji je s četiri gola bio Stefano Luongo.

U subotu će za 3. mjesto igrati Barceloneta i grčki Vouliagmeni (19 sati), a za naslov pobjednika Lige prvaka igrat će domaćin turnira Novi Beograd i najtrofejnija europska momčad talijanski Pro Recco (21 sat).

19. travanj 2024 04:13