Kakva fešta Dubrovčana, Jug je u četvrtfinalu Eurocupa, u hramu vaterpola srušili su moćni Vasas

23. ožujka 2024. - 23:41

A-Hid Vasas Plaket – Jug Adriatic osiguranje 8:9

BUDIMPEŠTA Bazen Bela Komjadi. Gledatelja 1100. Suci: Xavier Buch (Španjolska) i Alessandro Severo (Italija).

A-HID VASAS PLAKET: Levai (8 obrana), Rašović, Dedović (2), Ranđelović (1), Zerinvary, Selley-Rauscher, Dala, Burian (1), Konarik (2), Batori (1), Vedo, Batizi (1), Mizsei. Trener: Slobodan Nikić.

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (13 obrana), Burđelez, Djerković, Lazić (3), Joković (1), Mozara, Daube (1), Cabanas (1), Kržić (1), Burić (1), Merčep, Žuvela (1), Brzica. Trener: Vjeko Kobešćak.

Igrač više: Vasas 3/12, Jug AO 3/11

Peterci: Vasas 2/1, Jug AO 1/1

Četvrtine: 1:4, 2:2, 3:1, 2:2

GOL PO GOL Prva četvrtina: 1:0 Batori (2/igrač više), 1:1 Lazić (4), 1:2 Žuvela (5/dva igrača više), Popadić brani peterac Burianu (5), 1:3 Lazić (5), 1:4 Burić (7/igrač više), druga četvrtina: 1:5 Lazić (9/peterac), 2:5 Ranđelović (9/igrač više), 3:5 Konarik (14/igrač više), 3:6 Daube (14), treća četvrtina: 4:6 Dedović (17), 4:7 Cabanas (18), 5:7 Batizi (21), 6:7 Konarik (22/peterac), četvrta četvrtina: 6:8 Joković (26), 7:8 Dedović (28), 7:9 Kržić (29/igrač više), 8:9 Burian (32)

Vratio se na gol Toni Popadić, i kad se to dogodilo, Vasas je mogao plakat i u svom domu. Devet obrana je imao jugov kapetan, reprezentativac, u prvom poluvremenu uzvratne utakmice osmine finala Eurocupa u koju je Jug Adriatic osiguranje ušao s pogotkom prednosti, 12:11 pobjedom izu Gruža. U 5. minuti je obranio peterac Burianu, a još se najmanje dvije mogu staviti uz bok toj kad je zaustavio kazneni udarac, koje idu u rubriku: velike obrane, one koje ‘ubiju‘ suparnika.

I kad je bilo tako u obrani, odmah je bilo lakše Jugašima igrati u napadu. Franko Lazić se prvi raspucao, pustio ruku. Poveo Vasas, a onda četiri pogotka u nizu Jugaša, koji su s plus tri (6:3) otišli na veliki odmor, koji su plus tri imali i u trećoj četvrtini (4:7).

Popadić je utjerao strah u kosti domaćima, drhtala im je ruka, ispadala lopta, više puta su promašili nego što su poslali loptu u okvir gola. Šteta što je bilo grešaka u napadu Jugaša, jer bi dosta, dosta prije domaćinu bilo jasno kako je za njega ova europska sezona završena.

Jug Adriatic osiguranje je skinuo krunu s glave Vasasa. Trofejni mađarski klub se nasukao na dubrovačke hridi, i to nije uspio u Gružu iskoristiti neigranje Popadića, a sad je poraženim i na svom legendarnom plivalištu Bela Komjadiju. Već u osmini finala predao je krunu, koju Jugaši žele vidjeti na svojoj glavi.

Što ti znači kad imaš na vratima čudo od vratara!

Gruž je u četvrtfinalu Eurocupa. Čeka se ždrijeb, tko će mu stajati na putu do završnog turnira, Final 4? Među osam su još riječko Primorje EB, Crvena zvezda, Spandau 04, Steaua, Savona, Vouliagmeni i Sabadell.

27. travanj 2024 06:41