Vaterpolopjenilo se u Poljudu

Jadran poveo u finalnoj seriji PH- a protiv Juga! Domaćini su slavili u dramatičnoj utakmici dosljednoj završnici

Piše Iva Majić
22. travnja 2023. - 22:01

Velika pobjeda Jadrana protiv Juga u prvoj utakmici finalne serije Prvenstva Hrvatske. Domaćini su slavili na Poljudu rezultatom 14:13 i tako došli koračić bliže peharu. Kažemo koračić, jer pobjeda je velika, ali dugačak je još put do titule najboljeg kluba u državi europskih prvaka. Finale se igra na tri dobivene utakmice, tako da nas očekuju još sigurna dva, a moguća i četiri susreta.

Međutim, nije domaća momčad dobro krenula. Jug je poveo nakon gola Žuvele, a onda su mu se priključili redom Grgurević, Fatović, pa Zvono. Trener Jure Marelja primoran je bio pozvati time-out jer je njegova momčad nakon samo tri i pol minute igre gubila 4:0. Urodilo je plodom, pa je konačno bio precizan i netko od Jadranaša. Najprije Butić pa onda i Dužević, a prva četvrtina završila je 2:4...

27. travanj 2024 00:08