Vaterpoloveliko finale

Hrvatska vodila cijelu utakmicu pa na samom kraju u nevjerojatnoj drami izgubila od Španjolske

Piše D. Ka.
16. siječnja 2024. - 21:32

Hrvatska je u finalu Europskog prvenstva poražena u Zagrebu od Španjolske 10:11. Bila je to prava drama od početka do kraja, Hrvatska je vodila gotovo cijelu utakmicu osim u jednom trenutku u prvoj četvrtini te na samom kraju.

Presudila je upravo ta zadnja četvrtina, u koju je Hrvatska ušla s dva razlike (10:8). Ali, Barakude u zadnjih osam minuta nisu uspjele zabiti gol, što su Španjolci iskoristili i vratili se iz jako teške situacije, a Granados je čudesnim golom postavio konačan rezultat u zadnjoj minuti.

Ovo je Španjolskoj prvi naslov prvaka Europe koji joj je donio izravan plasman na OI u Parizu, a Hrvatska unatoč svemu treba biti ponosna na srebro.

HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 10:11 (5:3, 2:3, 3:2, 0:3)

HRVATSKA: Bijač, Burić, Fatović, Lončar, Biljaka, Bukić, Vukičević, Žuvela, Marinić Kragić, Vrlić, Butić, Harkov, Popadić

Izbornik: Ivica Tucak

ŠPANJOLSKA: Aguirre, Munarriz, Granados, Sanahuja, De Toro, Larrumbe, Biel, Cabanas, Tahull, Perrone, Mallarach, Bustos, Lorrio

Izbornik: David Martin

UŽIVO

Kraj - Španjolska je prvak Europe. Konačan rezultat je 10:11, zadnji napad Hrvatske s igračem više je pogodio blok

10:11 - Ponovno Granados, sjajan gol, nema se što reći. Još je 48 sekundi do kraja

10:10 - Granados za izjednačenje, minuta i pol do kraja utakmice

10:9 - Opasni Sanahuja zabija i vraća Španjolsku na gol zaostatka

10:8 - Bijač skida čisti zicer Španjolske! Na drugoj strani Hrvatska je malo "zaspala" u napadu

10:8 - Posjed Hrvatske za početak zadnje četvrtine. Aguirrea je na golu Španjolske zamijenio Lorrio

10:8 - Golčina Fatovića za +2 i kraj treće četvrtine! Iz velike udaljenosti njegov udarac je od stative ušao u gol, neobranjivo!

9:8 - Marko Žuvela! Hrvatska opet vodi!

8:8 - Odlična akcija Španjolske za novo izjednačenje

8:7 - Marinić Kragić za novo vodstvo! Sjajan gol iz uskog kuta. Odmah nakon Bijač skida veliku priliku Španjolaca!

7:7 - Hrvatska je izgubila snagu i koncentraciju u napadu, Tucak zove time-out

7:7 - Jako brza kontra Španjolske i Sanahuja zabija za izjednačenje

Poluvrijeme - Hrvatska na odmor ide s jednim golom razlike

7:6 - Nakon lijepe akcije Španjolske Bustos je ostao sam ispred gola i doveo Španjolsku na gol zaostatka

7:5 - Opet je Bijač zaustavio Španjolski šut, ali onda na drugoj strani Aguirre sjajno skida dva šuta Hrvatske

7:5 - Nova obrana Bijača pa na drugoj strani već četvrti gol Luke Bukića!

6:5 - Pokušali su Španjolci i treći gol zaredom zabiti izvana, ali Bukić sjajno blokira pokušaj Munariza

6:5 - Španjolci su na -1, Larumbe je zabio izvana

6:4 - Munariz sjajnim pogotkom vraća Španjolce na dva gola zaostatka

6:3 - Hrvatska ide na +3, strijelac je Bukić! Već treći gol Luke na utakmici

5:3 - Čak osam golova smo vidjeli u prvoj četvrtini, Hrvatska vodi!

5:3 - Marinić Kragić za +2 i erupciju na tribinama! Španjolcima treba time-out

4:3 - Hrvatska ponovno u vodstvu! Bukić je povukao kontru preko gotovo cijele dužine bazena i sjajno pogodio

3:3 - Španjolcima je prvo vodstvo na utakmici dao Munarriz, ali onda bomba Vukićevića za 3:3!

2:2 - Nakon obrana Bijača pa Aguirrea, Granados vraća Španjolce u egal

2:1 - Bukić nas vraća u vodstvo! Koristi i Hrvatska prvog igrača više odmah na drugoj strani. Bukić je jedan od domaćih u bazenu Mladosti, a ovo mu je prvi pogodak na EP-u u ovom bazenu

1:1 - Sanahuja koristi igrača više i silovito zabija za izjednačenje

1:0 - Žuvela za 1:0! Siguran je bio Marko iz peterca

20:17 - Počelo je finale, Hrvatska ima prvi napad

19:57 - Hrvatska će, kao i do sada, imati vatrenu podršku s tribina bazena uz Savu.

Damir Krajac/Cropix

18:50 - Prije finala, u susretu za 3. mjesto na Europskom vaterpolskom prvenstvu u Zagrebu, reprezentacija Italije je na bazenu Mladosti uz Savu pobijedila Mađarsku sa 12-7.