Vaterpoloništa od bronce

Hrvatska izgubila od Grčke i ostala bez medalje na Svjetskom prvenstvu

Piše Ivan Renić, SPORT SD
3. srpnja 2022. - 15:31

Hrvatski vaterpolisti poraženi su u susretu za treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Mađarskoj protiv Grčke rezultatom 7:9. Nisu „barakude”, nažalost, uspjele do bronce i serija naših odličja sa svjetskih smotri tako je stala na sedam. Bila nam je ovo druga utakmica protiv Grčke. Baš protiv njih otvorili smo prvenstvo, remizirali 8:8 u skupini, a porazom od srebrnih s Olimpijskih igara u Tokiju zatvorili smo turnir.

Počelo je pomalo nervozno s obje strane. Na golu je umjesto Tonija Popadića započeo Marko Bijač. Puno je neiskorištenih napada bilo na početku susreta. Pet i pol minuta čekali smo na prvi pogodak, a prvi su ipak zabili Grci. Precizan je bio Kakaris. Nepunu minutu prije kraja intervenirao je VAR nakon udarca Harkova. Gledalo se je li lopta ipak ušla u gol. Isposta...

25. travanj 2024 05:53