Tenisgrand slam

Tinejdžerica Leylah Fernandez u polufinalu US Opena: nakon gotovo dva i pol sata Kanađanka je bila bolja od Elene Svitoline

7. rujna 2021. - 23:58

Kanađanka Leylah Fernandez, dan nakon što je proslavila 19. rođendan, prvi put u karijeri probila se do polufinala na Grand Slam turnirima svladavši u četvrtfinalu US Opena Ukrajinku Elinu Svitolinu sa 6-3, 3-6, 7-6 (5) za dva sata i 24 minute.

Za Fernandez (WTA - 73.) je do sada najbolji rezultat na Grand Slam turnirima bilo treće kolo na prošlogodišnjem Roland Garrosu, što je u New Yorku višestruko nadmašila. Svitolina je pokušala doći do svog trećeg polufinala, a drugog na US Openu, gdje je bila polufinalistica i prije dvije godine, kad je posljednji put nastupila na ovom turniru.

Svitolina je protiv mlade Kanađanke, koja je u prvom kolu izbacila Anu Konjuh, nadoknadila set zaostatka, a potom se u trećem setu našla suočena s porazom kad je Fernandez povela 5-2. No,...

17. listopad 2024 07:34