Tenisroland garros

Splićanin Duje Ajduković završio je svoj prvi nastup u kvalifikacijama Grand Slam: bolji od njega u dva seta bio je Peruanac Varillas

18. svibnja 2022. - 18:28

Splićanin Duje Ajduković (ATP - 230.) završio je svoj prvi nastup u kvalifikacijama Grand Slam turnira porazom u drugom kolu natjecanja na pariškoj zemlji u Roland Garrosu.

Bolji od hrvatskog tenisača bio je Peruanac Juan Pablo Varillas (ATP - 122.) koji je za pobjedu 6-2, 6-1 trebao 67 minuta.

Varillas, koji je hrvatskim ljubiteljima poznat kao finalist prošlogodišnjeg, prvog izdanja ATP Challengera na zagrebačkim Ravnicama, bio je gotovo nepogrešiv, što je bio odlučujući faktor u ovom dvoboju. Peruanski tenisač je napravio samo devet neforsiranih pogrešaka, a Ajduković čak 30.

Hrvatski tenisač je ostao bez ijedne prilike za 'break', a Varillas je iskoristio četiri od njih šest.

27. travanj 2024 00:43