TenisWimbledon

Sjajni Mektić i Pavić vrlo lako do polufinala, Nijemci pali nakon tri seta

5. srpnja 2022. - 21:09

Hrvatski tenisači Nikola Mektić i Mate Pavić vrlo jednostavno su se probili u polufinale ovogodišnjeg turnira parova u Wimbledonu. U tri seta, sa 6-4, 6-3, 6-3, Hrvati su u četvrtfinalu nadjačali Nijemce Kevina Krawietza i Andreasa Miesa.

Meč je trajao tek jedan sat i 40 minuta tijekom kojeg su drugi nositelji Mektić i Pavić iskoristili četiri od šest break prilika, dok njemački tenisači ni jednom nisu došli u šansu za oduzimanje suparničkog servisa.

Sve je počelo breakom Mektića i Pavića u premijernom gemu meča, u drugom setu su hrvatski igrači dva puta lomili suparnike na njihov početni udarac, dok su u trećem setu do breaka došli u pravom trenutku, kod 4-3 za 5-3. Odservirali su bez ikakvog problema potom za konačno slavlje.

U polufinalu će hrvatska kombinacija ...

25. travanj 2024 13:09