TenisATP Tel Aviv

Sjajni Marin Čilić si za rođendan darovao plasman u četvrtfinale

28. rujna 2022. - 21:26

Na dan kad je proslavio 34. rođendan, najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić darovao si je plasman u četvrtfinale ATP turnira u Tel Avivu za što je morao po prvi put u karijeri pobijediti Austrijanca Dominica Thiema (ATP - 173.) koji je slavio u njihova četiri prethodna dvoboja.

Čilić je do pobjede stigao nakon dva sata i 43 minute borbe, a konačan rezultat je bio 6-7 (6), 6-2, 6-4.

Marin je u Tel Avivu postavljen za drugog nositelja, a prvi je Novak Đoković. Hrvatski tenisač u četvrtfinalu čeka boljeg iz dvoboja Nizozemca Botica van de Zandschulpa (ATP - 35.) i Britanca Liama Broadyja (ATP - 174.).

Thiem je bolje otvorio meč i prvi došao do ‘breaka‘ za 3-2, ali je Čilić u osmom gemu vratio izgubljeno i izjednačio na 4-4. Odluka o prvom setu je pala u ‘tie-breaku‘ u kojem je ...

02. lipanj 2024 05:27