Tenislogičan izbor

Pavić, Mektić i Marčinko dobitnici su godišnjih nagrada ITF-a: ‘Bila je ovo nevjerojatna godina za nas‘

17. prosinca 2021. - 07:04

Velika priznanja zavrijedili su hrvatski tenisači Mate Pavić i Nikola Mektić te velika hrvatska teniska nada Petra Marčinko. Nagrađeni su od strane ITF-a godišnjim nagradama.

Naime, Međunarodna teniska organizacija (ITF) proglasila je najbolje u 2021. godini u svim kategorijama, a Mate Pavić i Nikola Mektić slavili su u konkurenciji parova. Takav izbor je i prilično logičan s obzirom da je hrvatska kombinacija trenutačno najbolji svjetski par.

Kroz 2021. godinu Pavić i Mektić su zajednički osvojili devet turnira. Među njima posebno strše naslov u Wimbledonu, kao i zlatna olimpijska medalja gdje su u svehrvatskom finalu svladali Marina Čilića i Ivana Dodiga.

„Bila je ovo nevjerojatna godina za nas. Wimbledon, Olimpijske igre, devet turnira, broj jedan na svijetu i za kraj...

18. travanj 2024 11:08