Tenisnisu iskoristili šanse

Pavić i Mektić propustili tri meč lopte pa izgubili u finalu ATP turnira u Dubaiju

26. veljače 2022. - 16:27

Hrvatski tenisači Nikola Mektić i Mate Pavić, najbolji svjetski par, nisu osvojili ATP turnir u Dubaiju. Nijemac Tim Puetz i Novozelanđanin Michael Venus su slavili 6-3, 6-7(5), 16-14.

Puetz i Venus, inače na 14. i 15. mjestu ljestvice parova, osvojili su treći zajednički ATP turnir u karijeri. Prethodno su najbolji bili prošle godine u Hamburgu te na Masters 1000 turniru u Parizu. Venus je došao do 17., a Puetz do ukupno šestog turnira parova u karijeri.

U prvom setu Puetz i Venus su do ključnog breaka došli kod vodstva 4-3 nakon čega su osvojili i gem u kojem su servirali za 1-0 u setovima.

U drugom setu nije bilo izgubljenih servis gemova i odluku je donio tie-break. U njemu su Nijemac i Novozelanđanin napravili mini-break na samom startu, ali su Mektić i Pavić 0-1 pretvori...

18. travanj 2024 13:42