Tenisčeka ga nadal

Matteo Berrettini pobijedio Gaela Monfilsa nakon drame od pet setova i plasirao se u polufinale Australian Opena

25. siječnja 2022. - 15:32

Sedmi nositelj Talijan Matteo Berrettini po prvi puta se plasirao u polufinale Australian Opena pobijedivši u utorak u četvrtfinalu Francuza Gaela Monfilsa sa 6-4, 6-4, 3-6, 3-6, 6-2 poslije 3 sata i 52 minute igre.

Berrettiniju je prvi set donio break u petom gemu, a u drugom je oduzeo servis u sedmom gemu. Prije toga je ispustio tri break lopte u prvom i još tri u četvrtom gemu drugog seta.

Treći set pripao je Monfilsu, koji je iskoristio drugu loptu za obrat u šestom gemu, a prije toga je u trećem gemu spasio tri break lopte. U četvrtom setu Monfils nije dopustio da mu Talijan ugrozi servis, te je sa dva breaka došao do 2-2 u setovima.

No, u petom setu Berrettini je napravio dva uzastopna breaka za vodstvo 4-0 i do kraja seta nije dao šansu Francuzu da se vrati u meč.