Tenisatp finals

Mate Pavić i Nikola Mektić saznali protivnike u polufinalu: hrvatski dvojac ide na američko-britanski par Ram/Salisbury

19. studenog 2021. - 13:55

Hrvati Nikola Mektić i Mate Pavić, najbolji svjetski teniski par, saznali su subotnje suparnike u polufinalu na završnom ATP Finalu koje se održava u Torinu.

Bit će to Amerikanac Rajeev Ram i Britanac Joe Salisbury koji su u svojoj Crvenoj skupini ostvarili sve tri pobjede. Prve mjesto skupine Amerikanac i Britanac su osigurali u prvom meču ovog petka, pobjedom protiv Kolumbijaca Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha u sjajnom i dramatičnom meču od 7-5, 2-6, 11-9.

Ram i Salisbury, drugi nositelji ATP Finala, bili su bolji u prvom setu te su kod 6-5 iskoristili prvu break-šansu uopće u toj dionici. No, Kolumbijci su uzvratili u drugom setu kada su dominirali i time osigurali treći set.

U odlučujućem setu Ram i Salisbury su propustili dvije meč-lopte (9-7), ali su iskoristili p...

24. travanj 2024 16:46